بیان دو نمونه از سیاست های کلان وزارت ارتباطات در زمینه ارائه خدمات و تعرفه ها، نظرات جالبی را از سوی مردم به همراه داشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی خود که عنوان «سیاست وزارت ارتباطات خدمات بیشتر به همراه کاهش تعرفه ها است» را دارد، به ذکر سیاست های کلی و راهبرد اصلی این وزارتخانه پرداخته که نظرات جالبی را از سوی دوستان اجتماعی اش به همراه داشته است.
واعظی در این ویدئو کوتاه اشاره ای به سیاست این وزارتخانه داشته و گفته است که ما در وزارت ارتباطات سرویس و خدمات بهتر و تعرفه های پایین در بخش تلفن همراه را دنبال می کنیم.
وی همچنین عنوان کرده است که در حوزه اینترنت هم شرکت زیرساخت ۳۵ درصد قیمت پهنای باند را تخفیف داد تا مردم با ۲۰ درصد کاهش تعرفه مواجه شوند و اینترنت را ارزان تر دریافت کنند.
برخی کامنت های دوستان آقای وزیر به این شرح است:
۱. شما کم کم دارید به محبوب ترین وزیر جوانان تبدیل می شوید؛ امیدوارم با همین صلابت و پشتکار بالا به کارهایتان ادامه دهید واقعا کاهش تعرفه ها برای ما مردم مهم است.
۲. آقای واعظی دوست تان داریم از صمیم قلب. از وقتی وزیر ارتباطات هستید کلی سرعت اینترنت رفته بالا قیمت های اینترنت را پایین آوردید همینطور اپراتورهای تلفن همراه؛ یعنی تو کشور یک وزیری که رو حرفش باشه شمایید.
۳. از وقتی شما اومدین آنتن دهی گوشی ها کمتر شده ها. یا خودتون گوشی ندارید یا…
۴. دکتر جان!!! دریغ از یک خط تلفن(چالوس - حوزه ۱ شهری) از سال ۸۸ تا حالا نتونستیم داشته باشیم. عجیب نیست؟
۵. سلام آقای واعظی گل. مگر طرح رومینگ داده اجرا نشده؟ من در منطقه ای کار میکنم که دکل ایرانسل هست ولی دکل همراه اول نیست و فکر میکردم مشکل آنتن دهی ضعیف گوشیم حل می شود. ولی نشد!!
۶. شما اشاره کردید ۳۵ درصد زیرساخت تخفیف داده ولی نکته در اینجا هست که شرکت زیر ساخت ابتدا ۲۵۰۰ درصد پهنای باند را گرانتر به مصرف کننده می فروشد بعد ۳۵ درصد تخفیف می دهد این کار چگونه توجیه می شود.
۷. سلام آقای وزیر خیلی دوستون داریم اگر فیلترشکن خواستین بیاین سراغ خودم.
پیشنهاد فیلترشکن به کسی که نهاد زیرمجموعه تحت امر او(شرکت ارتباطات زیرساخت) مجری فیلرینگ است نیز نکته جالب به نظر می رسد
۲۳۵۰۳