وزیر ارتباطات در پاسخ به دغدغه یکی از نمایندگان شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت گفت که اگر دنبال تخفیف پهنای باند از زیرساخت هستید، باید پهنای باندتان را ۲۰ درصد ارزان تر به مرد م بفروشید.
محمود واعظی در جلسه دیدار با مدیران بخش خصوصی و اپراتورهای فعال در حوزه ICT اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در حال گذر به نسل های جدید مخابراتی بوده و برگزاری چنین جلساتی می تواند به روند این گذر سرعت بخشد.
وی گفت: باید مشخص کنیم که تا پایان سال ۹۳ در حوزه ICT شاهد چه تحولاتی خواهیم بود.
او با تاکید بر لزوم ایجاد مراکز پاسخگویی مشتریان در شرکت ها گفت: این موضوع در ارزیابی و رتبه بندی شرکت ها توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاثیرگذار است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به دنبال سوددهی تمامی فعالان بخش خصوصی در حوزه ICT هستیم تصریح کرد: مطابق با تغییراتی که در مسیر ارائه خدمات به مردم اتفاق می افتد کمیسیون تنظیم مقررات تصمیم گیری کرده تا مسیر ارائه سرویس خوب و با کیفیت به مردم هموار شود.
واعظی با تاکید بر اینکه حاصل تعامل بین بخش خصوصی و اپراتورهای حوزه ICT منافع مردم را در بردارد، گفت: بخش خصوصی از ظرفیت های بالقوه زیادی برخوردار است که با توجه به روند توسعه کشور این ظرفیت می تواند چند برابر شده و زمینه های بالفعل شدن آن نیز بیشتر فراهم گردد.
او سرویس دهی مناسب، پرهیز از ایجاد انحصار و تلاش برای ایجاد رقابت سالم را از مدیران بخش خصوصی و اپراتورهای فعال در حوزه ICT خواستار شد و گفت: از بخش خصوصی می خواهیم که با ایجاد تفاهم، همدلی و تشکیل کنسرسیوم های کارآمد برای ارائه سرویس به مردم تلاش خود را افزایش دهند.
در راستای محتوای این جلسه، سایت مخابرات نیز نوشت: وزیر ارتباطات در پاسخ به پرسش نماینده‎ی شرکت‎های PAP درباره اجرای مصوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، گفت: شرکت‎های PAP در صورت اعمال تخفیف ۲۰ درصدی به کاربران از تخفیف پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت برخوردار می شوند.
وی ادامه داد: بر همین اساس لیست شرکت‎هایی که طبق بررسی‎های رگولاتوری، تخفیف ۲۰ درصدی را به کاربران نهایی یعنی مردم ارائه کرده اند به شرکت ارتباطات زیرساخت ارائه می شود تا براساس این موارد، تخفیف مربوط به پهنای باند برای این شرکت‎ها اعمال شود.
واعظی درباره استفاده از امکانات کابل‎های مسی از سوی اپراتورها نیز عنوان کرد: مالکیت کابل مسی به شرکت مخابرات تعلق دارد اما استفاده از آن باید مدیریت شود و ما در حال مطالعه و بررسی وضعیت کشورهای مشابه خودمان در این حوزه هستیم تا براساس تجربه های جهانی در مورد مدیریت بهینه آن و استفاده سایر شرکت‎های بهره بردار به تصمیم گیری درستی برسیم.
۲۳۵۰۳