به گزارش ملت ایران تا پیش از این، پسوند لوگو در نسخه ی فلسطینی گوگل عبارت " سرزمین های فلسطین " بود که اخیرا به " فلسطین " تغییر پیدا کرده است.

این تغییر که از اول ماه مه صورت گرفته است بدین معناست که آدرس google. ps لوگوی گوگل را به همراه کلمه Palestine به صورت انگلیسی و عربی نشان می دهد.

ناتان تایلر، سخنگوی گوگل در بیانیه ای در روز جمعه، گفت: " ما در محصولاتمان درحال تغییر نام " سرزمین های فلسطینی " به " فلسطین " هستیم. مادر هنگام نامگذاری کشورها به منابع خود رجوع و از مقامات مشورت می گیریم. در این مورد ما تحت نظر سازمان هایی مانند " سازمان ملل "، " سازمان بین‌المللی استاندارد "، " شرکت اینترنتی واگذاری نامها و شماره ها " و دیگر سازمان‌های بین‌المللی هستیم.

در ماه نوامبر، سازمان ملل متحد موافقت کرد که فلسطین " دولت ناظر غیر عضو " در این سازمان باشد. این تصمیم مجمع عمومی به شدت با مخالفت آمریکا و اسرائیل همراه شد. فلسطین پیش از این تنها دارای عنوان " نهاد ناظر " در سازمان ملل بود.

این تصمیم سازمان ملل به دنبال پیشنهاد فلسطین برای پیوستن به سازمان بین المللی به عنوان عضو کامل در سال ۲۰۱۱ بود که به دلیل عدم حمایت در شورای امنیت سازمان ملل متحد، با موفقیت روبرو نشد.

فلسطینی ها به طور کلی به دنبال به رسمیت شناخته شدن و پذیرش دولت خود تحت عنوان فلسطین هستند. اما اسرائیل هر گونه استفاده رسمی از نام فلسطین را پیش داوری نسبت به نتیجه مذاکرات صلح می داند؛ مذاکراتی که هم‌اکنون متوقف شده است. در بسیاری از اصطلاحات رسمی اسرائیل، برای اشاره به " کرانه باختری " از یهودیه و سامره استفاده می شود.