ملت ایران:شبکه اجتماعی فیس بوک در سه ماه نخست ۲۰۱۳ بابت هر اشتراک ۱۲ سنت درآمد کسب کرد که این رقم به نسبت سال گذشته ۳ سنت افزایش را نشان می دهد.
شبکه اجتماعی فیس بوک در سه ماهه اول سال گذشته بابت هر اشتراک ۹ سنت درآمد داشت که این رقم برای سال جاری به ۱۲ سنت رسیده است.
در واقع این رقم کمتر از چیزی بود که مؤسسه آمار وال استریت پیش بینی کرده بود اما با این حساب فیس بوک گزارش داده که در سال جاری ۲۱۹ میلیون دلار درآمد در مدت سری شده به نسبت سال گذشته که ۲۰۵ میلیون دلار بود، داشته است.
این شرکت چندی پیش با تغییر استراتژی، تمرکز خود را بر روی پلت فرم های موبایل برد تا از این صنعت ارزش افزوده ای نیز عقب نماند چرا که ۳۰ درصد از کل درآمدهای تبلیغاتی این شرکت مربوط به این بخش است در حالیکه همین آمار برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ چیزی در حدود ۲۳ درصد بود.
این شرکت در حال حاضر، ماهانه ۱.۱۱ میلیارد کاربر فعال دارد که تقریبا در حدود ۶۶۵ میلیون نفر از این کاربران به عنوان فعال لقب گرفته اند و در تعامل با پایگاه این شبکه اجتماعی هستند که باز هم براساس آماری دقیق تر، ۱۸۹ میلیون کاربر تنها از طریق موبایل به این شبکه متصل می شوند که به نسبت روال های گذشته رشد دو برابری را نشان می دهد.
اخیرا این شبکه اجتماعی، رابط جدید خانگی را با عنوان Facebook home ارائه داده که به مشترکان خود اجازه می دهد با تغییر ویجت های نمایشگر صفحه اصلی خود با نمایشگر خانگی که توسط پیغام گیری پوشش داده شده، جایگزین شود.