مروری بر لیست شهرهای آلوده اینترنتی گویای آن است که هم چنان تهران با اختلافی جدی نسبت به استان های دیگر در صدر جدول آلوده های اینترنتی قرار دارد.

به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، براساس بررسی هایی که بر وضعیت اینترنت در اسفند ماه سال قبل صورت گرفته، مشخص شده است که استان تهران با داشتن ۲۳ نشانی ارسال کننده بدافزار آلوده ترین شهر اینترنتی کشور به شمار می رود که البته این عنوان برای چندمین ماه متوالی است که به این شهر اختصاص پیدا می کند.

پس از تهران، گویا در میان تمام استان های کشور تنها گیلان بوده که تا آدرس های آلوده کننده متعدد مواجه بوده و با داشتن ۱۳ آدرس ارسال کننده بدافزار در رتبه دوم آلوده های اینترنتی قرار گرفته است.

اصفهان و یزد هم هر یک با داشتن دو آدرس آلوده همزمان سومین استان آلوده و دومین استان پاک به شمار می روند.

بنابر اعلام مرکز ماهر، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری و ایلام نیز استان هایی بوده اند که هر یک با داشتن تنها یک آدرس ارسال کننده ی بدافزار به عنوان پاک ترین استان های اینترنتی کشور شناخته شده اند.

اسفند ماه سال ۹۰، استان قم با داشتن ۵۱ آدرس آلوده، همدان با ۳۱ آدرس و آذربایجان شرقی با ۲۸ آدرس آلوده ترین استان های اینترنتی کشور بودند و تهران با داشتن ۲۳ آدرس آلوده در رده چهارم جدول آلوده ها قرار گرفته بود.