تراشه های نسل بعدی موسوم به اسنپ دراگون تعاریف سیستم حسگرهای دوبل را به خوبی جواب داده و آنچه در اچ تی سی وان M۸ دیده می شود آغازی بر این ماجراست تا بتوان دنیای سه بعدی را روی گوشی های هوشمند توسعه داد.
کوآلکوم قصد دارد مرجع طراحی برای پردزانده هایی باشد که با سیستم چنین دوربین هایی همخوانی داشته و به گفته تیم یاتس مدیر ارشد بخش دوربین و تصویرسازی کوآلکوم، محصول اسنپ دراگون ۸۰۵ می تواند شروع خوبی برای این ایده باشد.
اسنپ دراگون۸۰۵ هم زمان می تواند دو تصویر را از لحاظ دیتایی در دو راه شبیه هم پردازش کرده وتصویر سازی کند. همچنین قابلیت هم زمان ضبط ویدئو با فرمت ۴K۳۰ Ultra HD و گرفتن عکس ۱۶ مگاپیکسلی با ۱۵ فریم بر ثانیه را نیز دارد و می تواند چنین حجمی از تصویر سازی بر اساس دیتای ورودی را از طریق یک جفت حسگر تعبیه شده به راحتی پاسخ دهد.
کاری که اچ تی سی در سیستم دوربین خود موسوم به دوو Duo Camera روی M۸ انجام داده زوج ساختن دو حسگر است که روی قابلیت اسنپ دراگون ۸۰۱ پیاده سازی شده و سه بعدی سازی با دو حسگر هم زمان به واقعیت تبدیل شده و M۸ قابلیت فریم سازی به صورت سه بعدی و pseudo را پیدا کرده است.
حال کوآلکوم قصد دارد چنین تعریفی را روی پردازنده خود توسعه دهد تا با کاهش نویز تصویری روی سه بعدی سازی، تصاویر با کیفیت تری را به عنوان خروجی روی دوربین گوشی و تبلت عرضه کند.
بنابراین پردازنده های نسل بعدی اسنپ دراگون ۸۰۸ و ۸۱۰ که با همکاری کوآلکوم و Lytro توسعه می یابد، می تواند انقلابی در این زمینه تصور شود.
۵۶۵۶