سولماز گرئی: بدون شک مدل فوق سبک وزن و فوق سریع اریل اتم یکی از لذت بخش ترین خودروهایی است که تا به امروز ساخته شده. با این حال، طراحی آن ممکن است با سلیقه هر راننده ای جور در نیاید. خوب راه حل چیست؟
رضوانی و سمیر سادیخوف(یکی از فینالیست های مسابقه جهانی طراحی فراری) که در کارنامه خود خودروی کانسپت آستون مارتین DBC را هم دارند، به آریل اتم از نو لباس پوشیده اند و از آن هیولایی نفس گیر مطابق با قوانین جاده و مناسب پیست مسابقه ساخته اند. نتیجه کار هم یک خودروی سوپراسپرت اریل اتم با عملکرد چشم گیرسابق اما ظاهری متفاوت است. در حقیقت Beast از استخوان های اریل اتم تغذیه کرده اما پوستی کاملا جدید سود می جوید.
کمپانی رضوانی موتورز که خود را سازنده خودروهای خاص معرفی می کند در کالیفرنیا قرار دارد. این کمپانی توسط آقای فردیس رضوانی که ایرانی الاصل است، تاسیس شده است.
از خودروی Beast رضوانی دو مدل تولید خواهد شد. مدل اول Beast ۳۰۰ نام دارد و از یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر مجهز به توربوشارژ تغذیه می کند. این موتور ۳۱۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. با استفاده از آن Beast که تنها ۶۶۶ کیلوگرم وزن دارد قادر است در مدت زمان ۲.۹ ثانیه از حالت توقف به مرز صد کیلومتر بر ساعت برسد.
مدل دیگر یا Beast ۵۰۰ در قسمت میانه یک موتور ۲.۴ لیتری و ۴ سیلندر را حمل می کند. این موتور که به سوپر / توربوشارژر مجهز است ۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. علی رغم پنل های اضافه شده Beast ۵۰۰ تنها ۷۰۴ کیلوگرم وزن دارد و شتاب گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت آن نیز مانند اریل اتم دقیقا ۲.۷ ثانیه طول می کشد.
هر دو موتور در شرکت DDM Works در جنوب کالیفرنیا تولید می شوند. قیمت پایه ۱۱۵ هزار دلار و قیمت مدل ۵۰۰اسب بخاری ۱۳۵ هزار دلار است.
۵۳۵۳