بدین ترتیب کاربران قادرند انواع مختلف هارد درایوها را از طریق یو اس بی سه که سرعت بسیار بالایی دارد، به ایکس باکس متصل کرده و سرعت بالاتری نسبت به قبل داشته باشند.
هارد استاندارد روی ایکس باکس، هارد ۵۰۰ گیگی سامسونگ با ۵۴۰۰ دوردردقیقه است(۵۴۰۰ PRM / M۸ST۵۰۰LM۰۱۲) و کنسول با ساتا۲ و یو اس بی سه کاملا سازگاری دارد.
همان طور که می دانید سرعت ساتا۲ از HDD بالاتر است و آزمایش با هارد اکسترنال StarTech به صورت RAID سرعت مطلوب عاید کاربر شد.
اما در بخش تجاری رقابت ایکس باکس و پلی استیشن در بازار چین شنیدنی است.
از سپتامبر گذشته که بعد از ۱۳ سال ممنوعیت ورود کنسولهای گیم به چین برداشته شد، کمپانی های بزرگ مانند مایکروسافت با ایکس باکس و سونی با پلی استیشن و نینتندو، هر کدام به نوعی گام های بزرگی برای ورود به این بازار میلیاردی برداشته اند و در تازه ترین خبر شنیدیم پلی استیشن سونی به زودی با دو شریک چینی وارد بازار می شود.
اما طبق قوانین چین فعلا محدوده فروش انها در زون تجارت آزاد شانگهای خواهد بود که اگر از قوانین چین عدول نکنند، محصولاتشان رسما وارد سرزمین اصلی چین می شود.(گفتنی است در این ۱۳ سال ورود غیر قانونی این کنسولها وجود داشته است اما چینی ها بدلیل اینکه فکر می کردند بازی ها روی نسل جوان چین تاثیر منفی می گذارد، آن را ممنوع کرده بودند و حالا می فهمند ۱۳ سال اشتباه کرده اند)
کمپانی ژاپنی سونی بدلیل بحران های اقتصادی به شدت به بازار چین نیازمند است و اگر بتواند فروشهای خوبی در چین داشته باشد، مشکلات ناشی از تعطیلی سونی وایو و فروشهای کم تلویزیون و… را با پلی استیشن جبران خواهد کرد.
۵۶۵۶