ما نیز در اینجا سعی می کنیم این گوشی را با سه مدل برتر و نوظهور بازار اندرویدی مقایسه کنیم.
خوب در بخش سایز نمایشگر قطعا ۵.۵ اینچ ال جی جی۳ دلفریب تر است خصوصا در طراحی از کل فضای موجود استفاده کرده و به اصطلاح حاشیه سازی نکرده است. البته گوشی بدون حاشیه از لبه های چپ و راست در برخی اوقات موجب کلیک تصادفی با انگشتان دست می شود که باید در مورد ال جی مورد آزمایش قرار داد. اما نکته جالب هر چند از همه بزرگتر است اما از اکسپریای ۵.۲ اینچی که ۱۶۳ گرم وزن دارد و نیز ام۸ که ۱۶۰ گرم وزن داشته و نمایشگر ۵ اینچی دارد، سبک تر است.
از لحاظ ابعاد گوشی ظریف تر از ام۸ بوده(۸.۹ میلیمتر) اما گلکسی اس۵ با وزن ۱۴۵ گرم از همه نازکتر است. نمایشگر جی۳ از نوع QHD بوده و شفافیت فوق العاده ای دارد و از سایر گوشی ها که ۱۰۸۰ هستند، جی۳ از نوع ۲K است.
اما سی پی یوی ها ۴ گوشی از نوع اسنپ دراگون ۸۰۱ است که ۲.۵ گیگاهرتز سرعت روی جی۳ و اس۵ می دهد. از آنجایی که تست سی پی یو و سرعت گوشی به سایر فاکتورها از جمله رم و… ارتباط دارد باید گفت جی۳ رم خود را ۳ گیگ کرده و از این منظر در دور بالا و با توجه به باطری قوی تر ۳۰۰۰mAh از سه گوشی سرتر است.(حداقل در بعد اسمی)
در واقع با جی۳ گوشی دارید که عمر باطری بالاتر، سی پی یوی بالاتر و رم بالاتر دارد و با نمایشگر ۵.۵ اینچی همه چیز را روی تصویر دارید.
دوربین جی ۳ مجهز به لیزرفوکوس است که سایر گوشی ها ندارند و درنور کم تصاویر خوبی می دهد. دوربین جلوی آن نیز ۲.۱ مگاپیکسل تعریف شده که البته به پای ۵ مگاپیکسلی ام۸ نمی رسد.
در بحثحسگرها اس۵ سامسونگ با اثر انگشت و… از بقیه سرتر است.
در بحثضدآب بودن نیز اکسپریا زد۲ و اس۵ این قابلیت را دارند در حالی که جی۳ و ام۸ ندارند.
در مجموع کاربرانی که دنبال سرعت بالا و عمر باطری قابل توجه هستند می توانند روی جی۳ سرمایه گذاری کنند.
برای دیدن جدول زیر، روی آن کلیک کنید.
۵۶۵۰۳