طرح مفهومی خودروی پرنده Fly Citycopter، یک بالگرد کوچک تک نفره دوستدار محیط زیست است که انرژی مورد نیاز برای پرواز را از طریق پنل های خورشیدی تأمین می کند.
در داستان های علمی - تخیلی از ورود خودروهای پرنده به آسمان کلانشهرها تا سال ۲۰۱۵ یا ۲۰۲۰ سخن گفته شده است؛ اما با وجود ارائه طرح های مختلف، این وسایل نقلیه مدرن راه زیادی را برای جایگزین شدن با خودروهای متداول پیش روی دارند.
طرح مفهومی خودروی پرنده Fly Citycopter که شباهت زیادی به خودروی پرنده در کارتن The Jetsons دارد، می تواند نوید دهنده ورود نسل جدید وسایل حمل و نقل سبز و دوستدار طبیعت باشد.
این وسیله نقلیه کوچک و سبز در سفرهای بین شهری بویژه در کلانشهرهای شلوغ و پر ترافیک کاربرد داشته و با توجه به استفاده از انرژی خورشید، به کاهش انتشار دی اکسید کربن نیز کمک می کنند.
ابعاد این بالگرد تک نفره ۵.۴۹ × ۵.۲۰ × ۶.۳۴ متر است و وزنی در حدود ۱۱۱۰ کیلوگرم داشته و قادر به پرواز در ارتفاع ۳۶۰۰ متری با سرعت حداکثر ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است.
بدنه خودروی پرنده از جنس کربن، آلومینیوم و تیتانیوم طراحی شده است و سلول های خورشیدی ظریف روی بدنه، نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.
همچنین سه فن بزرگ در دو سمت و عقب خودرو به همراه چند موتور برقی، انرژی مورد نیاز برای بلند شدن و پرواز وسیله را فراهم می کنند.
خودروی پرنده Fly Citycopter یک طرح مفهومی است که هنوز به مرحله تولید نمونه اولیه نرسیده است. طراحان امیدوارند که صنایع فعال در حوزه حمل و نقل بتوانند با اعمال تغییراتی، این طرح را به واقعیت تبدیل کنند.
۴۵۵۰۳