سولماز گرئی: دوج چارجر ۲۰۱۵ دستخوش تغییراتی اساسی شده؛ بدنه آن کاملا بازنگری شده و سیستم انتقال قدرتش به روزرسانی شده است. تقریبا هر تکه از بدنه از نو ساخته شده و در مجموع ظاهری براق و چالاک به وجود آمده است. از طرف دیگر یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به موتور پنتاستار استاندارد چارجر که ۳.۶ لیتر حجم دارد و ۶ سیلندر و V شکل است و همچنین موتور Hemi جدید مدل ۲۰۱۵ جفت می شود. این موتور که به سیستم RT مجهز است ۵.۷ لیتر حجم دارد و ۸ سیلندر و V شکل است. همچنین به روزترین فناوری ها در این مدل به کار گرفته شده تا کارایی و کیفیت مواد به کارگرفته شده این خودروی عملکردگرا را با بالاترین استانداردهای جهانی تطبیق دهد.
دوج شارژر ۲۰۱۵ در چهار مدل ارائه می شود: SE، SXT، R / Tو R / T جاده و پیست. چارجر در کمپانی مونتاژ برامپتون در کانادا ساخته می شود و تولید نیز از حوالی سپتامبر ۲۰۱۴ / شهریور ۱۳۹۳ انجام خواهد شد.
این مدل در حالی در بازار آمریکا با خودروهای سایز بزرگ رقابت خواهد کرد که تنها خودروی عضلانی و سدان چهاردر با ریشه آمریکایی است. در ماه مارس / اسفند گذشته مدل های چارجر و چلنجر به فروش بیشتر از یک میلیون دستگاه در ایالات متحده آمریکا دست یافتند.
ترکیب ظاهر تهاجمی و جوان چارجر، قابلیت های خودروهای سایز بزرگ، مهندسی در سطح جهانی و کیفیت بالا خریداران جوان و مرفه خودرو را به خود جذب می کند. گفته می شود خریداران چارجر در مجموع ۱۵ سال جوان تر از خریداران مدل های رقیب آن هستند.
مدل جدید همچنین از مدل های عضلانی حدود ۴۵ سال پیش چارجر، یعنی نخستین چارجرهای تولیدی الهام می گیرد در حالی که در طراحی خارجی و داخلی بسیار امروزی ظاهر می شود. در حقیقت طراحی خارجی کاملا جدید آن به نسل دوم چارجر دهه ۱۹۶۰ / ۱۳۴۰ و به طور دقیق تر مدل ۱۹۶۹ / ۱۳۴۸ اشاره دارد. بدون شک با بهره گیری از سیستم چرخ های محرک عقب و نیروی تولیدی قابل توجه، این طراحی کمی کلاسیک که زبانی کاملا امروزی دارد مورد پسند مشتریان امروزی نیز واقع می شود.
این مدل در یک نگاه به عنوان یک خودروی دوج قابل تشخیص است. تغییرات خارجی شامل تغییر طراحی کاپوت، گلگیرها، چراغ های جلو و عقب، در جلو و اسپویلر است. جلوپنجره کاملا جدید، چراغ های مه شکن ال. ای. دی در مدل های SXT و R / T و همچنین چراغ های راهنما و چراغ های طول روز ال. ای. دی از دیگر تغییرات هستند. طراحی روبه جلوی جدید نیز به دوج چارجر موضع قوی تری بخشیده است. در ایجاد چنین موضعی حالت حلزونی مانند کناره های خودرو کمک شایانی کرده است. از طرف دیگر بخش های مشکی رنگ جلو ظاهر دوج دارت و دورانگو را تداعی می کند. چراغ های باریک و بلند طول روز و جلوپنجره کشیده باعثشده اند قسمت جلو عریض تر به نظر برسد و به فرم سدان خودرو کمک کرده اند. چراغ های جلو همین طور کمی به عقب کشیده شده اند و حالتی خاص به طراحی داده اند. در گوشه خارجی هر یک از چراغ های جلو لوگوی دوج نقش بسته است. همه این تغییرات در مجموع ظاهری سبک وزن تر و چالاک تر به وجود آورده اند.
تغییرات در قسمت عقب با عقب کشیده شدن ستون C آغاز می شود که طراحی این بخش را برجسته تر کرده است. علاوه بر اسپویلر سه قطعه ای جدید، چراغ های ال. ای. دی مسابقه ای که قبلا در مدل دورانگو ۲۰۱۴ رونمایی شده بود هم به چشم می آیند. جایگاه چراغ ترمز تغییر کرده تا دوربین دید عقب از موقعیت بهتری برخوردار شود.
چرخ ها به کلی جایگزین شده اند. البته برای نمونه های مختلف مدل ۲۰۱۵ شش گزینه چرخ مختلف ۲۰ اینچی در نظر گرفته شده است.
طراحی داخلی با محوریت راننده و مرغوب ترین مواد انجام شده است. پنل مرکزی جدید، نمایشگرهای سفارشی، سیستم صوتی نسل بعد و یک نمایش گر لمسی از جمله امکانات کابین هستند.
جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک TorqueFlite که پیش تر برای مدل های سدان گران تمام می شد حالا به صورت استاندارد روی تمام مدل های دوج چارجر ۲۰۱۵ SE و R / T مجهز به موتور همی قرار می گیرد. این جعبه دنده با قابلیت بالای تعویض و مصرف پایین سوخت در مدل های R / T به یک موتور ۵.۷ لیتری همی، ۸ سیلندر و V شکل جفت می شود. این موتور ۳۷۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در نتیجه شتاب گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این مدل ها حدود ۵ ثانیه طول می کشد.
۵۳۵۳