ملت ایران: این تصویر مربوط به پرچمدار بعدی نوکیا با نام لومیا ۹۲۸ که قرار است برای شبکه مخابراتی ورایزون عرضه شود به بیرون درز کرد. با نگاهی به این تصویر که توسط اکانت معروف @ evleaks در توییتر فاش شده می‌توان متوجه شد لومیا ۹۲۸ از شبکه ۴G LTE پشتیبانی می‌کند و این تلفن از نظر ظاهری شباهت زیادی به لومیا ۹۲۰ دارد. پیش‌تر شایعاتی درباره این تلفن منتشر شده بود که به فلش زنون در کنار فلش LED لومیا ۹۲۰ اشاره داشت که بازده تلفن در نور کم را افزایش می‌داد.

پیش از این شایعه شده بود که لومیا ۹۲۸ با بدنه آلومینیومی وارد بازار خواهد شد اما براساس اطلاعاتی که وب سایت ورج بدست آورده، نوکیا در لومیا ۹۲۸ از بدنه باریک‌تر اما از همان جنس پلی کربنات بهره خواهد برد و بدنه آلومینومی را برای سری بعدی لومیا بکار خواهد گرفت. در قسمت پشت بدنه لومیا ۹۲۸ انحنای بیشتری نیز ایجاد شده است.

براساس شواهد بدست آمده لومیا ۹۲۸ مجهز به یک پردازنده ۲ هسته‌ای ۱.۵ گیگاهرتز، حافظه ذخیره سازی ۳۲ گیگابایت و حافظه رم ۱ گیگابایت شده است. لومیا ۹۲۸ دارای بدنه باریک‌تر ۱۰.۲ میلی‌متری در مقابل ضخامت ۱۰.۷ میلی متری در لومیا ۹۲۰ است. این تلفن نسبت به ۹۲۰ کمی سبک‌تر نیز شده است.

انتظار می‌رود لومیا ۹۲۸ به یک صفحه نمایش ۴.۵ اینچ OLED تجهیز شود. به این ترتیب مایکروسافت و نوکیا قادر به گسترش ویندوز فون بین کاربران شبکه مخابراتی ورایزون نیز خواهند بود.

زومیت