ملت ایران: LED و LCD دو نوع صفحه های نمایش می باشند که دارای تفاوت هایی در کیفیت تصویر و مصرف انرژی می باشند.

۱ - LED و LCD
ال ای دی و ال سی دی، دو نوع صفحه نمایش می باشند. نمایشگر های LED از دیود های ساطع کننده نور تشکیل شده اند. این دیودها می توانند در ساخت فلاش دوربین ها نیز به کار گرفته شود. این نمایشگرها دارای مصرف کم و عمر متوسط یکصد هزار ساعت هستند. اما نمایشگرهای LCD که از کریستال مایع برای نمایش تصاویر استفاده می کنند قطر باریکی دارند و روی اکثر لوازم الکترونیکی قدیمی مانند لپ تاپ ها و تلویزیون ها و تلفن های همراه استفاده شده اند. شفافیت و درخشندگی نمایشگرهای LED بسیار بالاتر از نمایشگرهای LCD می باشد.

۲ - Modem
مودم وسیله ای برای تبدیل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال بوده و توسط آن می توان بین دو یا چند کامپیوتر و توسط اینترنت از طریق خطوط تلفن اطلاعات را جابجا کرد. مودم های قدیمی که از طریق خطوط تلفن می توانستند امکان اتصال به اینترنت را فراهم آورند در حال منسوخ شدن می باشند. حداکثر سرعت انتقال اطلاعات با مودم ها ۵۶ کیلوبیت بر ثانیه می باشد.

۳ - RAID
کلمه ی RAID کوتاه شده ی Redundant Array of Independent Disks بوده و یک تکنولوژی برای چیدن اطلاعات روی حافظه ها می باشد. این تکنولوژی باعثیکپارچه شدن دیسک شده و سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات را روی آن بالا می برد. و با کاهش عملیات پردازش سرعت کل سیستم را بالا می برد.

۴ - LAN
LAN کوتاه شده ی عبارت Local Area Network می باشد. این کلمه به شبکه های رایانه ای کوچک اطلاق می شود. توسط شبکه های LAN می توان تعداد کمی رایانه را به یکدیگر متصل کرد. این نوع شبکه ها در شرکت ها، مدارس و ادارات دولتی دیده می شود.

۵ - Resolution
این کلمه مشخص می کند که صفحه ی نمایش از چه تعداد پیکسل تشکیل شده است. برای مثال رزولوشن ۶۴۰ در ۴۸۰ بیانگر آن است که در طول صفحه ۶۴۰ و در عرض آن ۴۸۰ یکسل وجود دارد که با ضرب این عدد در هم پیکسل های کل صفجه محاسبه می شود.