تغییراتی که در تعرفه تلفن های همراه اپراتور اول ایجاد شده تنها به هزینه های مربوط به مکالمه مربوط می شود.
به گزارش خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران و اپراتور اول ارتباطی کشور، مکلف شده اند نظام محاسبه تعرفه خود را از پالس به دقیقه تبدیل کنند.
بر همین اساس تغییراتی در تعرفه های تلفن ثابت و سیم کارتهای همراه اول ایجاد شده که از شب گذشته این تعرفه ها اجرایی شده است. در این میان برای بسیاری از مشترکان این سوال وجود دارد که به دنبال تغییر تعرفه ها هزینه های مربوط به سرویس هایی مانند پیام کوتاه، MMS و یا اینترنت همراه اول نیز تغییر خواهد کرد؟!
توضیحات مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گویای آن است که تغییرات اعمال شده تنها به هزینه مکالمه محدود می شود و در حال حاضر هیچ تغییری بر روی قیمت و تعرفه این سرویس ها اعمال نشده است.
البته وحید صدوقی این را هم گفته است که پس از این که تغییر در شیوه ی محاسبه قبوض همراه اول اعلام شد، برداشت عده ای این بود که ما به دنبال افزایش تعرفه ها هستیم. اما در حال حاضر ما به دنبال آن هستیم که در مرحله ی اول تمام قیمت ها را در کشور یکسان کنیم. اما براساس مصوبه ی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در آینده این امکان برای ما مهیاست که تعرفه های خود را در زمینه ی سیم کارت های دائمی تا سقف ۵۹۹ ریال و در سیم کارتهای اعتباری تا ۸۹۹ ریال افزایش دهیم به همین دلیل این احتمال وجود دارد که در آینده یکبار دیگر تغییر تعرفه ها را داشته باشیم.