شرکتHTCامروز طی برنامه ای ازجدیدترین گوشیخود یعنی HTC One M۸ در ایران رونمایی کرد.

نیراج ست - مدیر فروش خاورمیانه و آفریقای شرکت HTC گفت: ما اولین گوشی لمسی خود را در سال ۱۹۹۸ وارد بازار کردیم. در سال ۲۰۰۲ گوشی هایمان به سیستم عامل ویندوز مجهز شد. سپس از سال ۲۰۰۹ به بعد سیستم عامل اندروید را روی دستگاه هایمان آوردیم. می توان گفت که سال ۲۰۱۳ با عرضه سری Htc One یک حرکت انقلابی در عرصه تلفن های هوشمند برای شرکت ما آغاز شد.

وی در ادامه افزود: ما همیشه بازار ایران را از راه دور تحت نظر داشته و بررسی می کردیم اما این اولین رونمایی و تماس رو در روی ما در این کشور است.

سپس دنیل خیاط - مسوول بازاریابی محصولات HTC درباره ویژگی های این دستگاه توضیح داد: این دستگاه را باید از چهار زاویه قالب، حس، صدا و دوربین مورد بررسی قرار داد. ما در این محصول از ۹۰ درصد فلز استفاده کردیم. طبق آماری که از تحقیقات ما بدست آمده است هر فرد روزانه ۱۵۰ بار گوشی را در درون جیب خود قرار می دهد به همین دلیل سعی کردیم روی طراحی دستگاه تمرکز کنیم تا کاربرانمان با مشکلی مواجه نشوند.

او در مورد ویژگی های لمسی دستگاه صحبت کرد، البته این ویژگی های چندان جدید نبودند و در سایر گوشی های بازار نیز وجود داشتند.

خیاط درباره سایر ویژگی های M۸ اضافه کرد: ظرفیت باتری این گوشی هوشمند ۲۶۰۰ میلی آمپر در نظر گرفته شده که به کاربر اجازه می دهد تا ۲۰ ساعت با تلفن به مکالمه بپردازد. این مدت برای زمانی که گوشی درحالت نیمه خاموش است به ۴۹۶ ساعت ارتقا پیدا می کند. در پشت M۸ از دو دوربین استفاده شده که وظیفه یکی از آن ها تعیین عمق میدان عکس بعد از ثبت تصویر است که در نوع خود بی نظیر بود.

در ادامه نیراج ست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام یک از مدل های این گوشی وارد بازار ایران می شود پاسخ داد: مدلی که مجهز به پردازنده ۲.۳ گیگاهرتزی است به زودی وارد ایران خواهد شد. تحقیقات ما نشان می دهد که سرعت پردازنده تنها عاملی نیست که کاربران را جذب گوشی می کند بلکه عملکرد کلی آن وضعیتش را در بین سایر رقبا مشخص می سازد.

وی در مورد عرضه برنامه های موبایل برای ایران افزود: برای ارائه برنامه های منطقه در حال حاضر برنامه نداریم ولی برنامه های مختص گوشی هایمان روی گوگل پلی در دسترس کاربران قرار دارد.

گوشی M۸ به یک رم دو گیگابایتی تجهیز شده و در مقایسه با سایر رقبا در این زمینه کمی عقب مانده است. اندازه صفحه نمایش M۸ ۱۲.۵ سانتی متر بوده و از لحاظ وضوح تصویر در مقایسه با Xperia Z۲ بهتر عمل می کند.

این دستگاه دو مدل دارد که یکی مجهز به پردازنده ۲.۵ گیگاهرتزی چهارهسته ای و دیگری مجهز به پردازنده ۲.۳ گیگاهرتزی چهار هسته ای است که طبق گفته مسوولان این شرکت مدل ۲.۳ گیگاهرتزی برای بازار ایران درنظر گرفته شده است.

به نظر می رسد با توجه به قیمت ۷۵۰-۸۰۰ دلاری این دستگاه در بازارهای جهانی M۸ رقابتی تنگاتنگی را در ایران با سایر گوشی های هوشمند داشته باشد چراکه مدل هایی در این قیمت عرضه خواهند شد که از لحاظ سخت افزاری در مواردی قوی تر از این گوشی عمل کرده اند.