ایننمایشگاهروز شنبه ششم اردیبهشت با حضور ریاست محترم اتاق اصناف کشور و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولین صنفی، روسای اتحادیه های لوازم یدکی، مدیران انجمن های صنفی، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فعالان صنف لوازم یدکی و صنعت خودرو افتتاح خواهد شد. نمایشگاه به صورت تخصصی به قطعات انواع خودروهای سواری، نیمه سنگین، سنگین و ماشین آلات و همچنین لوازم و قطعات جانبی خودرو متمرکز و اختصاص دارد و با حضور برترین توزیع کنندگان و نمایندگان برندهای معتبر و برخی تولید کنندگان داخلی و خارجی برگزار می گردد.

سید مهدی کاظمی نایب رییس اول اتحادیه صنف با اشاره به این موضوع که تحریم ها در بازار رکود مشکل سازی در این صنف بوجود آورد، افزود: از سال ۸۲ تا به امروز رکودی در این صنف بوجود آمد که راهکاری نیز برای آن پیدا نشد تا اینکه در آذر ماه سال ۹۲ هیات مدیره اتحادیه تغییر کرد و با حضور چند نفر از اعضا جدید تصمیم به راهی برای برون رفت از رکود اقتصادی حاکم بر این صنف شدیم.

وی اذعان داشت: یکی از مسیرهای که می توانست ما را در رونق کسب و کار این صنف کمک کند برگزاری نمایشگاه بود که در سال گذشته با استقبال خوبی نیز روبرو بود که صاحبان برند و پیشکسوتان درخواست برگزاری مجدد نمایشگاه را در سال ۹۳ نیز داشتند. در همین رابطه ۱۳۰ شرکت برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کردند که در نهایت با توجه به معیارهای اتحادیه ۷۰ شرکت برای واگذاری غرفه تایید و به آنان غرفه واگذار شد.

سید مهدی کاظمی در خصوص محورهای همایش گفت: اتحادیه سالانه بایستی بیلان و گزارش عملکردی را به ۷۵۰۰ عضواتحادیه اعلام نماید که در این همایش صورت می پذیرد. همچنین در این همایش توانمندی های اعضا را به لحاظ توزیع، تولید و واردات را تشریح و از پیشکسوتان صنف که سال های طولانی در این صنف فعالیت دارند قدردانی شود. همچنین در رابطه با مشکلات اتحادیه با مردم سخن خواهیم گفت.

گفتنی است همزمان با برگزاری این نمایشگاه " همایش سالانه صنف و گردهمایی بزرگ روسای اتحادیه های لوازم یدکی سراسر کشور " در سالن همایش های بین المللی هتل المپیک برگزار خواهد شد. بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد ازظهر برای عموم علاقمندان و فعالان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات آزاد است.