۱ - آیا می دانستید آژانس امنیت ملی امریکا هم به تلفن های ما گوشی می دهد و هم ایمیل های ما را می خواند علی رغم همه تکذیبیه ها به سبک اوبامایی و… سازمان NSA بکدوری backdoor ایجاد کرده در پشت قانون قواعد رسمی تا بتواند به طور دائم کاربران را در امریکا و سایر نقاط جهان مانیتور و ردیابی شوند. نامه هفته گذشته جیمز کلاپر مدیر امنیت ملی به سناتور راون وایدن در همین راستا بود.
۲ - آیا می دانستید حقوق سالیانه ای که زاکربرگ برای سال ۲۰۱۳ خودش نوشت فقط ۱ دلار اعلام شد. این رقم در سال ۲۰۱۲ حدود ۵۰۳۲۰۵ دلار بود. البته این کار سمبلیک سابقه داشته و در مورد لری پیج و سرگئی برین موسسین گوگل و استیو جابز فقید نیز پیشتر رخ داده است.
۳ - آیا می دانستید اتومبیل های Tesla به راحتی قابل هک و ردیابی است. با داشتن اپ جعلی و مهندسی اجتماعی می توان دسترسی کامل به اتومبیل Tesla پیدا کرد. به صدا درآوردن ممتد بوق، فلش زدن مداوم چراغ ها و دیگر ویژگی های کامپیوتری و کنترل از راه دور اتومبیل از جمله هک شدن هاست.
۴ - آیا می دانستید کاربران امریکایی روزانه به صورت متوسط حدود ۳ ساعت از وقت خود را با ابزارهای موبایل صرف می کنند. بر اساس آمار منتشره کاربران امریکایی روزانه ۲ ساعت و ۳۸ دقیقه در مارس ۲۰۱۳ با ابزارهای موبایل کار کرده اند که ۸۶ درصد با اپ و حدود ۱۴ درصد وب بازی می کردند. رقم مشابه سال قبل از آن ۸۰ و ۲۰ به ترتیب بوده است.
۵ - آیا می دانستید اپراتورهای مخابراتی موافق تعبیه کلید kill switches نیستند. آیا تلفن تان گم شده؟ سرقت شده؟ و..
اغلب موبایلها از راه دور قفل می شوند، ردیابی شده و بر اساس توافق کاربر اطلاعاتش پاک می شود. اما واقعا اپراتورهای مخابراتی علاقه ای به این کار ندارند. واقعیت این است که کاربران می توانند سالیانه ۲.۶ میلیارد دلار از بابت جایگزین کردن موبایل جدید، هزینه کنند و ممکن است اپراتورها رقم هنگفتی را از دست بدهند.(به ضرر شرکتهای بیمه)
۶ - آیا می دانستید نسل بعدی کابل های یو اس بی طراحی مجدد خواهد داشت. نوع جدید یو اس بی Type - C نام دارد و کمی از میکرو یو اس بی بزرگتر بوده و مشکل متصل کردن به سیستم را نخواهد داشت چرا که از لحاظ فیزیکی طوری تعریف شده که مشکل جا زدن نداشته باشد.
۷ - آیا می دانستید پشت پرده عکس سلفی اوباما سامسونگ بوده است؟ عکس سلفی دیوید اورتیز و اوباما را حتما دیده اید. سامسونگ تایید کرد گوشی خود را به دست اورتیز بازیکن بیسبال داده و با توئیت کردن این عکس، تبلیغ محصولات کمپانی کره ای را کنند. بعدا کاخ سفید از کل این اتفاق ابراز نارضایتی کرد.
۸ - آیا می دانستید دولت امریکا به صورت مخفیانه توئیتری بومی برای کوبایی ها ساخته تا اطلاعات مقامات را بدست آورده تا بتواند حکومت کمونیست را به زانو درآورد.
۹ - آیا می دانستید مایکروسافت محصولات اپل را روی پلتفورم خود توسعه داده واما متقابلا این اتفاق روی پلتفورم اپل رخ نداده است.
۱۰ - آیا می دانستید فیس بوک برای کشف و رفع باگ بیش از ۱.۵ میلیون دلار پرداخت کرده است. براین اساس سال گذشته بیش از ۱۴۷۶۳ باگ و حفره روی فیس بوک کشف شده که دو درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده است. ۵۰۰ دلار حداقل دستمزد برای هر نوع کشف باگ پرداخت می شود.