معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اعمال نرخ های جدید اینترنت از سوی اپراتورهای ارائه دهنده خدماتاینترنتخبر داد و گفت: نظارت کاملی بر اعمال مصوبه تغییرنرخ اینترنتمبنی بر کاهش ۲۰ درصدی اینترنت مصرف کننده صورت می گیرد.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بهمن ماه ۹۲ در جلسه شماره ۱۸۱ خود تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه خدمات اینترنت ADSL برای شرکت های ارائه کننده این خدمات شامل شرکت های PAP و شرکت های مخابرات استانی را ۳۵ درصد کاهش داد و در همین حال، نرخ ارائه خدمات اینترنت حجمی نیز به مشترکان تا سقف ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.
حسن رضوانی، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت اجرای مصوبه کاهش ۲۰ درصدی قیمت اینترنت برای مشترکان خانگی اظهار داشت: این مصوبه از ۲۳ بهمن ماه ۹۲ لازم الاجرا شده و براساس بررسی های صورت گرفته بسیاری از سرویس دهندگان اینترنت، این تعرفه را برای مشترکان جدید اعمال کرده اند.
وی با بیان اینکه برخی سروس دهندگان به دلیل مسائل فنی این نرخ ها را برای مشترکان قدیمی اعمال نکرده اند، گفت: بزودی این تعرفه ها برای این مشترکان نیز اجرایی می شود و سرویس دهندگان اینترنت موظفند مبالغ اضافه دریافتی از مشترکانشان را به آن ها بازگردانند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با تاکید براینکه سرویس دهندگان اینترنتی اعلام کرده اند که به سرعت نرخ های جدید را برای مشترکانشان اعمال می کنند، خاطرنشان کرد: نظارت کاملی بر این مصوبه در حال انجام است و تمامی سرویس دهندگان اینترنت که خلاف این مصوبه حرکت کنند مورد جریمه قرار می گیرند و نیز موظفند مطابق زمان بندی اعلام شده، اضافه دریافت از مشترکان را عودت دهند.
براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه حجم استفاده از اینترنت ارائه شده از طریق فناوری ADSL برای کاربران نهایی به میزان ۲۰ درصد و به صورت یکنواخت در کلیه سطوح کاهش یافت با این حال شواهد نشان می دهد که برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت، این تغییر قیمت را هنوز برای مشترکان خود لحاظ نکرده اند.
۴۵۵۰۳