وضعیت نرمال اینترنت در ایام نوروز / آماده باش تیم های نگهداری شبکه های ارتباطی
مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با تمهیدات درنظر گرفته پیش بینی می شود که زیرساخت شبکه های ارتباطی در روزهای ابتدایی سال جدید و با وجود افزایش حجم ترافیک شبکه ها در وضعیت نرمال قرار داشته باشد.
مهدی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هم اکنون شبکه ارتباطات زیرساخت در وضعیت نرمال قرار دارد اظهار داشت: شبکه اینترنت در وضعیت پایدار و نرمالی قرار دارد و امیدواریم در ایام نوروز مشکلی از بابت دسترسی کاربران به این شبکه نداشته باشیم.
آماده باش تیم های نگهداری شبکه های ارتباطی
وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت به طور قطع در برقراری ارتباطات مطلوب و جابجایی مکالمات تاثیر مثبتی خواهد داشت ادامه داد: در ۶ ماهه دوم امسال ظرفیت پهنای باند اینترنت از ۷۲ گیگابیت به ۱۲۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده که این افزایش ظرفیت در برقراری ارتباطات دیتا و صوت مشترکان تاثیرگذار است.
خدایی از راه اندازی تیم های نگهداری شبکه در راستای امنیت و پایداری شبکه ارتباطات زیرساخت به صورت شبانه روزی خبر داد و گفت: تیم های نگهداری شبکه در آماده باش به سر می برند و به طور مداوم زیرساختهای ارتباطی کشور را کنترل می کنند که در صورت وفوع مشکلات احتمالی، آماده رفع خرابی و پاسخگویی خواهند بود.
افزایش بار ترافیکی GPRS و برنامه های مخابرات
به گزارش مهر، با وجود مسافرتهای نوروزی پیش بینی می شود که شبکه اینترنت در ایام نوروز، روزهای پرترافیکی را تجربه نکند و به همین دلیل مسئولان معتقدند که ممکن است در ایام تعطیلات عید نوروز سرعت استفاده از اینترنت برای کاربران تا حدی نیز افزایش یابد چرا که بخشی از ترافیک شبکه اینترنت نیز مربوط به استفاده سازمان ها و شرکت ها و موسسات تجاری است که در این ایام به نوعی تعطیل هستند و بخشی از کاربران دائمی اینترنت نیز در این ایام به مسافرت می روند و همین مسئله باعثمی شود استفاده از اینترنت در این ایام تا حدی کاهش یابد و تعداد کاربران کم می شود.
در این میان ممکن است استفاده از سرویس اینترنت موبایل(GPRS) افزایش یابد که در این زمینه علی سپهری راد - معاون شرکت مخابرات ایران از تمهیدات مدنظر برای این شبکه خبر داد و به خبرنگار مهر گفت: با اختصاص پهنای باند اینترنت درخواستی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به مخابرات، مشکلی بابت افزایش تقاضا در بخش دیتای شبکه نداریم و امیدواریم در ایام نوروز نیز مشکلی در این راستا به وجود نیاید.
وی با بیان اینکه در مورد استفاده مشترکان از سرویس های دیتا، ممکن است با افزایش بارترافیکی GPRS در روزهای نخستین سال مواجه شویم افزود: در این زمینه با افزایش پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، پیش بینی می شود از نظر ظرفیت مشکلی از این بابت به وجود نیاید.معاون شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: مرکز تماس ۲۰۲۰ شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور به صورت همه روزه پاسخگوی مشکلات مشترکان اینترنت خواهد بود.
برخورد با عرضه کالاهای تقلبی در بازار کامپیوتر / تشکیل گشت های مستمر برای پاکسازی بازار
اتحادیه صنف رایانه در مورد برخورد قانونی با عرضه کالاهای تقلبی در بازار کامپیوتر در راستای ساماندهی و پاکسازی بازار از کالاهای قاچاق و تقلبی هشدار داد. به گزارش خبرنگار مهر، اتحادیه صنف فناوران رایانه در اطلاعیه ای خطاب به اعضای تحت پوشش این اتحادیه اعلام کرد: بازرسین اصناف، تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه های متولی امر نسبت به تشکیل گشت های مستمر در راستای ساماندهی و پاکسازی بازار از کالاهای قاچاق تقلبی و بی کیفیت اقدام می کنند و با واحدهای صنفی متخلف وفق قانون برخورد خواهد شد.این اقدام اتحادیه صنف فناوران رایانه در راستای حفظ حقوق کاربران صورت گرفته است.پیش از این نیز کانون کاربران ICT در خصوص عرضه کالاهای کارکرده، تعمیری و تقلبی در بازار کامپیوتر و تخلفات از این دست هشدار داده بود.هم اکنون برخی مراکز فروش کالاهای دیجیتال نسبت به عرضه کالاهای کارکرده، تعمیری و تقلبی به جای کالای نو در بازار دیجیتال اقدام می کنند که با پیگیری کانون کاربران ICT و اتحادیه صنف رایانه، این معضل در حال رفع است.کاربران کالاهای دیجیتال می توانند نظرات و پیشنهادات خود را برای پیگیری و رفع هر چه بهتر این معضل، با کانون کاربران ICT به نشانی اینترنتی www. ictuser. ir ارتباط برقرار کنند.

افزایش ظرفیت شبکه تلفن ثابت و سیار در مناطق زیارتی توریستی در نوروز
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه های وزارت ارتباطات در خدمت رسانی هرچه بیشتر به هموطنان در ایام نوروز خبر داد و گفت: ظرفیت شبکه تلفن ثابت و سیار در مناطق زیارتی توریستی افزایش می یابد. به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی گفت: در ایام نوروز، بخش های مختلف خدمت رسانی اپراتورها شامل بازاریابی، فروش، پشتیبانی و رسیدگی به شکایات به طور شبانه روزی و همچون روزهای عادی آماده خدمت رسانی به مشتریان است.
وی ادامه داد: با توجه به حضور مسافران نوروزی، پهنای باند لازم متناسب با نیاز متقاضیان در نظر گرفته شده تا با تغییر تراکم جمعیتی کشور از شهر تهران به سایر نقاط کشور مشکلی از بابت کمبود پهنای باند ایجاد نشود.واعظی بر فعال بودن گشت های جاده ای و شهری، جهت نگهداری و نظارت بر شبکه فیبرنوری استانی و بین استانی تاکید کرد و افزود: در ایام نوروز ظرفیت شبکه تلفن ثابت و سیار در مناطق زیارتی و توریستی افزایش می یابد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: کشیک های فنی نوروزی در کلیه مراکز نگهداری و مدیریت شبکه اپراتورهای ارتباطی(۵ اپراتور ثابت و یک اپراتور پستی)، مشخص شده و آماده نگهداری و پاسخگویی به مشکلات فنی شبکه است.دکتر واعظی تصریح کرد: در ایام نوروز هماهنگی لازم با اپراتورها، درحوزه مدیریت مقابله با شرایط خاص از جمله بلایای طبیعی انجام شده است.
همراه اول مجوز افزایش سرمایه ۹۳.۷ درصدی گرفت
طبق مجوز سازمان بورس اوراق بهادار شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) برای جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده ۸۷درصد از محل سایر اندوخته ها و ۶درصد از محل سود انباشته افزایش سرمایه اعمال خواهد کرد. طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از شرکت ارتباطات سیار(همراه اول) در سامانه اطلاع رسانی ناشران کدال، مجوز افزایش سرمایه ۹۳ درصدی این شرکت توسط سازمان بورس صادر شده است.بنابراین گزارش، جبران مخارج سرمایه گذاری های انجام شده دلیل این افزایش سرمایه اعلام شده است؛ این افزایش سرمایه از محل سایر اندوخته ها به میزان ۸۷درصد و از محل سود انباشته ۷درصد خواهد بود.شرکت ارتباطات سیار در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ ۲هزار و ۶۴میلیارد و ۹۸۵میلیون ریال به مبلغ ۴هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها افزایش دهد.
معرفی ۱۳ سایت مفید در دنیای اینترنت / یک سیزده مشکل گشا
دنیای بزرگ اینترنت هر روز گسترده تر می شود و سایت هایی جدیدی متولد می شوند. در این میان گاهی پیدا کردن سایت هایی که مفید باشند کمی دشوار می شود چراکه بسیاری از درگاه ها محتوای چندان جالب و مفیدی را ندارند.به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در بین هزاران سایت اینترنتی، سایت هایی به چشم می خورند که خدمات جالب و متمایزی را به کاربرانشان ارائه می کنند.
آلبوم زندگی
ثبت اتفاقات مهم و حیاتی، بخشی جدا نشدنی از زندگی امروزه انسان ها محسوب می شود؛ قلمرویی که از نوشتن دفترچه خاطرات تا گرفتن عکس یادگاری و فیلم خانوادگی را در بر می گیرد، سایت intoloop نیز کار مشابهی را انجام می دهد.در این سایت با آدرس www. intoloop. com می توان اتفاقات مهم زندگی در زمینه های گوناگون را در قالب محتوای محتلف به صفحه شخصی خود اضافه و سپس در هر زمان به ورق زدن آن ها و مرور خاطرات اقدام کرد. نوشته، عکس یا فیلم را به طور مستقل وارد کرده و محتوای آن را با سایر کاربران به طور آزادانه به اشتراک گذاشت.
رنگ یعنی زندگی
انتخاب رنگ به عنوان رنگ شخصی مورد علاقه کار نسبتا ساده ای به نظر می رسد اما وقتی صحبت از رنگ های اصلی و فرعی برای طراحی وب سایت و کاربری های حرفه ای دیگر به میان می آید، شاید مساله تا حدودی پیچیده تر شود.سایت Colourlovers می تواند کمک بزرگی به گرافیست های کم تجربه کند. در این سایت طیف وسیعی از پلت های رنگی که توسط کاربران دیگر ساخته و به اشتراک گذاشته شده است، به چشم می خورد.حضور صدها طرح و الگوی رایگان از دیگر عوامل جذابیت این سایت با آدرس www. colourlovers. com به حساب می آید و امکان ایجاد طرح های اختصاصی و اشتراک گذاری آن ها نیز در نظر گرفته شده است.
کلاد فارسی
از سرویس های ابری یا Cloud این روزها به عنوان یکی از داغ ترین و مهم ترین مباحثدنیای دیجیتال یاد می شود؛ قلمرو پیشرفته ای که آرام در حال تغییر عادت کلاسیک کاربران در ذخیره اطلاعات روی حافظه های داخلی سیستم است.از جمله سرویس های مهم در این زمینه باید به محصولات سه غول بزرگ دیجیتال یعنی مایکروسافت، اپل و گوگل که به ترتیب SkyDrive، iCloud و Google Cloud نامیده می شوند اشاره کرد که در سایت www. bayanbox. ir قابل دسترس هستند.یکی از معدود سرویس های فارسی در این زمینه bayanbox است که علاوه بر تعبیه ۳ گیگابایت فضای ذخیره سازی امکان رمز گذاری و تهیه نسخه پشتیبان را نیز فراهم می آورد.
پایان نامه بده، پایان نامه بگیر!
سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران یک مرجع خوب برای آن دسته از دانشجویانی است که برای پیدا کردن منابع علمی مورد نظرشان دچار مشکل اند. در حقیقت مرکز پژوهشگاه علوم که حدود ۴۰ سال از تاسیس اش می گذرد منبع بزرگی از مدارک علمی مختلف از جمله پایان نامه ها، مقالات، گزارش های دولتی، نتایج تحقیقات و طرح های پژوهشی است که دانشجویان می توانند بین آن ها به جستجو بپردازند و در صورتی که مطلبی نظرشان را جلب کرد، متن کامل آن را از پژوهشگاه در خواست کنند. به علاوه این امکان فراهم شده که کاربران هم مدارک علمی تولید شده توسط خودشان را به بانک اطلاعات پژوهشگاه با آدرس www. irandoc. ac. ir اضافه کنند.
خرید بلیت اتوبوس
رفته رفته به ایام نوروز نزدیک تر می شویم؛ ایامی که به دلیل تعطیلی های پشت سر هم، به نوعی با ایام سفرهای بین شهری و شلوغی جاده ها گره خورده است. تهیه بلیت اتوبوس در این روزها سخت است و بعضا خیلی از بلیت ها از قبل پیش فروش می شوند. به همین دلیل بهتر است برای مشاهده مسیرها، اطلاع از ظرفیت های خالی و خرید آنلاین بلیت، سری به سایت های اینترنتی بزنید.یکی از این سایت ها که مخصوص فروش بلیت اتوبوس است، «پایانه» با آدرس www. payaneh. ir است. البته سرویس های دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که می توانید آن ها را با جست وجو در اینترنت پیدا کنید.
تغییر آنلاین فرمت و اندازه تصاویر
بی شک فتوشاپ یکی از بهترین و قوی ترین برنامه ها برای ویرایش و افکت گذاری روی تصاویر است. اما استفاده از فتوشاپ برای تغییر اندازه یا فرمت یک عکس، به این موضوع شباهت دارد که برای روشن کردن یک چراغ قوه از برق فشارقوی استفاده کنیم.در واقع فتوشاپ دارای امکانات بیشتری است و کارهای ساده را می شود با ابزارهای ابتدایی تر انجام داد. سایت fixpicture. org یکی از این ابزارهاست که به سادگی امکان تغییر اندازه و فرمت عکس را در اختیار کاربر قرار می دهد. این سایت همیشه آنلاین است و هر وقت نرم افزار خاصی در دسترس تان نباشد، می توانید از آن استفاده کنید.
تبدیل لینک های طولانی به کوتاه
لینک ها بخش مهمی از دنیای اینترنت هستند و همه ما زمانی که بخواهیم دوست مان را به تماشای یک صفحه اینترنتی یا دانلود یک فایل دعوت کنیم، مجبوریم لینک آن را برای او بفرستیم.گاهی اوقات لینک ها آن قدر طولانی و بلندند که به راحتی هنگام چت یا حتی خواندن شفاهی قابل انتقال نیستند، به خصوص اگر حاوی کاراکترهای فارسی باشند. به همین دلیل همیشه باید یک سرویس کوتاه کننده لینک را به یاد بسپارید که در این مواقع به سراغش بروید.www. tinylink. ir یکی از آن هاست و به خاطر زبان نمایشی فارسی اش کاربرد بیشتری برای ما ایرانی ها دارد.
تخته سیاه مجازی
در سال های اخیر به دلیل افزایش ارتباطات اینترنتی و ایجاد شدن گروه های دوستی بین انسان ها در سراسر جهان، بخش زیادی از پروژه های مختلف در دست گروه هایی است که حتی یک بار هم از نزدیک همدیگر را ندیده اند و عملا یک جلسه حضوری برای هماهنگی روند انجام کار ندارند. در این مواقع چاره چیست؟یک تخته وایت برد مجازی که به شما اجازه می دهد هر آنچه می خواهید را بنویسید و همزمان به بقیه نشان دهید. استفاده از این سایت با آدرس www. webwhiteboard. com بسیار ساده است تنها کافی است به صفحه اصلی بروید و روی عکس تخته کلیک کنید. حالا یک تخته سفید جلوی شماست و یک لینک. آن لینک را که به هر کس بدهید می تواند همزمان تخته شما را ببیند.
همه پیشنهادها و تخفیف ها
سایت های خرید گروهی، از پدیده های نو و جذابی هستند که تاثیر زیادی روی سبک زندگی خرید اینترنتی مردم در ایران داشته اند و کاربران را با شیوه جدیدی از خرید آشنا کرده اند. تعداد این سایت ها هر روز بیشتر می شود و اخیرا به قدری زیاد شده که واقعا دنبال کردن همه آن ها به صورت مستقیم کار سختی است؛ مگر این که عضو خبرنامه ایمیلی تک تک شان شوید و صندوق پستی خود را تبدیل به اسپم خانه کنید.راه بهتر برای انجام این کار، استفاده از سایت «خرید گروهی» است. این سایت با آدرس www. kharidgoroohi. com همه تخفیف های مهم را از سایت های معتبر جمع می کند و در قالب یک خروجی مشخص به شما نشان می دهد. انتخاب با شماست. می توانید همه را مقایسه کنید و روی آن هایی که پسندیدید برای جزئیات بیشتر کلیک کنید.
آموزش آشپزی برای مبتدی ها
اگر در خانه تنها باشید و یخچال هم پر از مواد خام خوش مزه باشد، چه غذاهایی می توانید بپزید؟ مانند بسیاری دو تا تخم مرغ نیمرو می کنید، یا این که واقعا از پس قرمه سبزی و قیمه برمی آیید؟ سایتی که توضیحش را می خوانید با آدرس www. cheftayebeh. ir یک مرجع آموزش آشپزی به زبان ساده است.رابط کاربری هیجان انگیز و گیرایی ندارد، اما مطالب خوبی در آن پیدا می شود و می توانید با کمترین مواد اولیه، غذای خوبی بپزید. شاید در نگاه اول به نظرتان فرق زیادی با سایت های دیگر نداشته باشد، اما اگر چرخی در آن بزنید متوجه حجم زیاد مطالب آن خواهید شد.
کنفرانس برگزار کنید
می گویند «یک دست صدا ندارد!» یعنی برای انجام خیلی از کارها باید سراغ پروژه های گروهی رفت و از توانا یی هایی تک تک افراد برای اتمام کار کمک گرفت. ایجاد هماهنگی خوب بین اعضای گروه یا شرکت نیازمند برگزاری جلسات متعدد است. اما اگر همه به هم نزدیک نباشند یا نتوانند در جلسات شرکت کنند تکلیف چیست؟کلید حل معما را می توان در برگزاری جلسات آنلاین پیدا کرد. در این زمینه سایت ها و سرویس های مختلفی وجود دارد، اما چیزی که میتینگل را از بقیه متمایز می کند، سادگی و سهولت استفاده از آن است.برای برگزاری جلسات آنلاین با این سایت با آدرس www. meetingl. com نیاز به وسیله یا دانش فنی خاصی ندارید، کافی است یک اتاق بسازید، وب کم و میکروفون تان را روشن کنید و بقیه اعضا را به اتاق دعوت کنید. میتینگل محیط کاربری بسیار ساده ای دارد.
پیدا کردن عکس های گمشده
اکثر ما که زندگی مان به دنیای دیجیتال گره خورده و حجم زیادی از اطلاعات مان را به وسیله ایمیل جا به جا می کنیم. مثلا اگر آخر هفته به گردش و مسافرت برویم و یا به دل کوه و تپه بزنیم، در پایان از کسی که عکاس بوده می خواهیم عکس ها را برای ما ارسال کند. اما موضوع این جاست که خیلی وقت ها خاطرات ما بین هزاران ایمیل کاری و بی ربط گم می شوند و به راحتی نمی توان آن ها را پیدا کرد.لاست فتوز سرویسی است که به شما برای پیدا کردن این عکس های گمشده کمک می کند. کافی است عضو آن شوید. سپس به کمک ابزارهای سایت www. lostphotosapp. com به دنبال عکس های گم شده خود بروید و وقتی پیدا شدند، اول از زنده شدن خاطرات تان لذت ببرید و بعد اگر دوست داشتید، عکس ها را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
تبدیل واحدها به یکدیگر
استفاده نکردن همه انسان ها و برنامه ها از سیستم اندازه گیری متریک، باعثشده که گاهی اوقات برای درک اندازه های مختلف دچار مشکل شویم. حتی گاهی تبدیل واحدهای ساده ای مثل مایل به کیلومتر یا پوند به کیلوگرم هم از ذهن مان می پرد. این جاست که باید به دیتایونیت سر بزنید و واحدها را به هم تبدیل کنید.خوبی دیتایونیت به فارسی بودن اش است. به وسیله آن می توانید واحدهای مختلف حجمی، وزنی، زمانی، مسافتی، ورزشی، هنری و فرهنگی را به یکدیگر تبدیل کنید و به راحتی متوجه مطلب شوید. برای استفاده از امکانات سایت www. dataunit. ir نیازی به کلیک ها و عوض و بدل کردن صفحه های مختلف نیست و در همان صفحه اول کارتان راه می افتد.
۵۶۵۶