" انجمنGSM" با تلاش شبانه‌روزی " کنگره جهانی تلفن‌همراه " سال جاری را در بارسلونای اسپانیا برگزار کرد و برای نوزدهمین سال متوالی مراسم "جایزه جهانی موبایل" را برگزار نمود.

برای این مراسم بیش از ۱۷۵ تحلیلگر، روزنامه‌نگار، مرکز دانشگاهی و کارشناس از سراسر جهان کنار یکدیگر جمع شدند تا تمام محصولات عرضه شده را ارزیابی کنند و بهترین آنها را انتخاب نمایند.

برای شرکت در این بخش از " کنگره جهانی تلفن‌همراه " تمامی فعالان حوزه موبایل در سراسر جهان وقت داشتند تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۳ آخرین دستاوردهای خود را ارایه دهند و به همین خاطر می‌توان گفت، فناوری‌ها و محصولاتی که فوریه امسال برگزیده شدند، مربوط به سال ۲۰۱۳ میلادی می‌شوند.

با این بررسی‌های دقیق، در پایان این مراسم اعلام شد که برای سال گذشته HTC One عنوان " بهترین گوشی هوشمند جهان " را از آن خود کرده است.

دیگر نامزدها برای این اتفاق گوشی هوشمندآیفون۵S اپل، LG G۲، Lumia ۱۰۲۰ نوکیا و Galaxy Note ۳ سامسونگ را شامل می‌شدند. برنده سال قبل در این زمینه گوشی هوشمند Galaxy S IIIسامسونگبود.

گوشی هوشمند Lumia ۵۲۰ نوکیا در این مراسم عنوان " بهترین گوشی هوشمند ارزان – با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار " را به خود اختصاص داد.

دیگر نامزدها برای این بخش تمام گوشی‌های هوشمند اندرویدی از جمله A۳۹۰T لنوو، Galaxy Young سامسونگ، Xperia E سونی و Xiaomi Hongmi چینی را شامل می‌شدند.

در این مراسم جایزه " بهترین گوشی معمولی " به Nokia ۱۰۵ اختصاص یافت.
دیگر نامزدهای این بخش هم گوشی‌های Nokia ۲۰۸، Nokia ۵۱۵، Nokia Asha ۲۱۰ و Nokia Asha ۵۰۳ بودند.
برنده سال گذشته در این بخش گوشی Asha ۳۰۵ نوکیا بود.

در بخش " بهترین تبلت موبایلی " رایانه لوحی iPad Air اپل توانست بهترین جایزه را از آن خود کند.
دیگر نامزدهای این بخش هم تبلت‌های iPad mini ۲ اپل، Nexus ۷ گوگل و Xperia Tzblet Z سونی بودند.
برنده سال قبل در این بخش Nexus ۷ گوگل بود که در شرکت ایسوس ساخته شد.

شرکت ال‌جی نیز در این مراسم توانست عنوان " نوآورانه‌ترین تولیدکننده دستگاه برای کل سال " را به دست بیاورد که این عنوان سال گذشته به شرکت سامسونگ اختصاص یافت.

همچنین، دستبند مچی هوشمند FiLIP مخصوص کودکان که در کشور آمریکا توسط شرکت مخابراتی AT&T فروخته می‌شود، عنوان " بهترین دستگاه الکترونیکی مصرفی با قابلیت موبایلی " را از آن خود کرد.

نامزد دیگری که برای این بخش برگزیده شد، ساعت مچی هوشمند SmartWatch ۲ سونی بود.
سال گذشته سامسونگ با Galaxy Camera توانست این جایزه را به‌دست آورد.

در بخش جوایز ابزارهای موبایلی، DEVICE ۶ موفق شد به عنوان " بهترین ابزار سرگرمی(بازی، موسیقی، ورزش و ویدیو) " انتخاب شود.

علاوه بر این، ابزار CityMapper عنوان " بهترین ابزار موبایلی " را به خود اختصاص داد.

ابزار CamMe هم عنوان " نوآورانه‌ترین ابزار موبایلی " را از آن خود کرد.