طی هفته جاری خریداران زیادی برای خرید تلفن های همراه مورد علاقه خود به بازار مراجعه کردند، اما در روز گذشته به علت کاهش قیمت دلار خریداران کمتری مشتاق خرید بودند.
یک فعالبازار خرید و فروش موبایلدر تهران در این خصوص گفت: بیشترین خریداران تلفن همراه برای خرید تلفن های هوشمند به بازار مراجعه می کنند، هر چند که در هفته جاری خرید و فروش گوشی های دست دوم نیز در بازار تهران از رونق نسبی برخوردار بود.
سعید مرادی گفت: انتظار ما این است که در روزهای پایانی سال خریداران بیشتری برای خرید تلفن همراه به بازار مراجعه کنند و به همین خاطر باید به تدریج شاهد حضور مشتریان بیشتری در بازار باشیم.
او در خصوص وضعیت قیمت ها در بازار تلفن همراه گفت: در هفته جاری تلفن همراه سامسونگ گالکسی اس ۴ بدون گارانتی به قیمت ۱۳ میلیون و ۹۰۰ ریال، با گارانتی ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و مدل مینی آن با گارانتی ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به خریداران عرضه شد.
مرادی گفت: همچنین تلفن همراه سامسونگ - گالکسی اس ۳ - بدون گارانتی به قیمت ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به خریداران عرضه شد و مدل مینی بدون گارانتی آن شش میلیون و ۱۰۰ هزار ریال قیمت دارد. در هفته جاریقیمت تلفن همراهآیفون ۵ مدل S به قیمت ۲۰ میلیون و ۱۰ هزار ریال به خریداران عرضه شد، ضمن اینکه این نوع تلفن های همراه تا حدودی در بازار کم شده است.
به گفته او، تلفن همراه اچ. تی. سی وان بدون گارانتی در این هفته ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال قیمت داشت و مدل با گارانتی آن نیز ۱۸ میلیون و ۱۰ هزار ریال قیمت گذاری شد و تلفن همراه تی شش هو اوی که در روزهای اخیر در بازار خریداران بسیاری دارد به قیمت ۹ میلیون ۴۵۰ هزار ریال عرضه می شود.
این کارشناس خرید و فروش تلفن همراه گفت: هم اکنون تلفن همراه ایسوس پتفون سون در بازار تهران شش میلیون و ۸۰۰ هزار ریال خرید و فروش می شود و قیمت تلفن همراه ایسوس پتفون این فنی تی نیو نیز ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال به خریداران عرضه شد.