تولیدشاسی بلندبنتلیتایید شده اگرچه مشخص نیست که نام آن چه خواهد بود.

شاسی بلند کانسپت بنتلی EXP ۹ F درنمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۲ به نمایش درآمد اما این خودروساز از ان زمان اعلام کرده است که طراحی آن را در پاسخ به واکنش مشتریان تغییر خواهد داد.

شاسی بلند جدید بنتلی در سال ۲۰۱۶ به فروش خواهد رسید و این خودروساز تصمیم دارد بیش از ۱.۳۳ بیلیون دلار در مرکز کرو خود سرمایه گذاری کند. در نتیجه این سرمایه گذاری بیش از هزار فرصت شغلی در انگلستان به وجود خواهد آمد.

مدیر عامل، ولفگانگ شریبر گفت: " در حال حاضر ۲ هزار دستگاه از این خودرو پیش فروش شده بدون آن که مشتریان از قیمت یا سبک این خودرو اطلاعی داشته باشند. از زمان ساخت کانسپت این خودرو تلاش زیادی برای بدنه و داخل آن کرده ایم و اکنون این شاسی بلند آماده تولید نهایی است. این خودرو شبیه به یک بنتلی مدرن تر است. "

وی افزود: " رقابت همیشه به نفع مشتری است. همه ما می دانیم که رولز رویس و آستون مارتین نیز به فکر تولید شاسی بلند هستند. ممکن است خودروسازان دیگری نیز به این جمع بپیوندند. "

برنامه ریزی شده که هر سال ۳ تا ۴ هزار دستگاه از این شاسی بلند به فروش برسد که می تواند این مدل را تبدیل به بخش مهمی از هدف بنتلی برای افزایش فروش سالانه از ۸۵۱۰ دستگاه سال گذشته به ۱۵ هزار خودرو در سال ۲۰۱۸ کند. گمان می رود بزرگ ترین بازارهای این خودرو ایالات متحده، چین، روسیه و خاورمیانه شاند.

هم چنین شریبر اظهار داشت ممکن است قیمت این خودرو حدود ۱۹۹۷۲۸ دلار باشد.