ملت ایران:امروزه تبلت ها محصولاتی بسیار محبوب و همه گیر هستند. اما تنها دو سال پیش بود که اغلب مردم این ابزار را به جای یک گجت واقعا مورد نیاز، اسباب بازی قیمتی و تجملاتی به شمار می آوردند. ولی امروزه با کاهش شدید قیمت و افزایش کیفیت آنها و همچنین تعداد صعودی برنامه ها و اپلیکیشن های ویژه تبلت، روز به روز تعداد بیشتری به این گجت خارق العاده روی می آورند.

اما همه تبلت ها مانند هم نیستند و با کیفیت یکسانی ساخته نمی شوند. پس بگذارید در این مطلب با ۳ تا از بهترین های آنها، به یاری شما در خرید گجت تازه تان بیاییم.

Google Nexus ۷

گوگل نکسوس ۷ را به جرات می توان بهترین تبلت عرضه شده در سال ۲۰۱۲ دانست. بله، شاید طراحی چندان چشمگیری نداشته باشد، یا بر روی کاغذ مشخصات فنی تاثیر گذاری نبینیم. اما تنها با ۲۰۰ دلار، این تبلت بالاترین ضریب ارزش در برابر قیمت را برای تان به ارمغان می آورد. و البته محصول ضعیف و کم قدرتی هم نیست. درون این تبلت یک پردازنده چهار هسته ای به خوبی از پس کارهای شما برآمده و کارایی بهتری نسبت به بسیاری از تبلت های رقیب را فراهم می کند. یک محصول ۷ اینچی که با رزولوشن صفحه ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسلی، می توان آن را ابزاری عالی برای تماشای ویدیو یا وبگردی و کتابخوانی دانست. و مهم تر از همه اینکه به خاطر داشته باشید ما با یک محصول نکسوسی سر و کار داریم. یعنی اینکه شما از یک تجربه تبلتی خالص و بدون واسطه گوگلی بهره می برید. و البته بهترین پشتیبانی برای ارتقاء های نرم افزاری را هم خواهید داشت.

iPad ۴

شاید برای بسیاری از شما هم ناامید کننده بوده که ببینید آیپد نسل چهارم تقریبا چیزی بیشتر از یک به روز رسانی فرعی نسل سوم آیپد نبوده است. این محصول تنها پردازنده سریعتر و دوربین جلوی بهتری نسبت به نسل قبل از خود دارد. با این حال، آیپد ۴ هنوز یکی از عالی ترین ابزارهای ساخته شده برای کار با اکوسیستم اپل است. در iOS شما نه تنها مجموعه بسیار وسیعی از اپلیکیشن ها را در اختیار دارید، بلکه می توانید با کیفیت ترین برنامه ها را هم مورد استفاده قرار دهید.

و فراموش نکنیم که آیپد ۴ دقیقا همان چیزهایی را به رخ می کشد که نسل قبلی را جذاب و خواستنی ساخته بودند. مواردی از قبیل کیفیت ساخت بی نقص و مجلل و صفحه نمایش بسیار با کیفیت. درست است که با قیمت ۵۰۰ دلاری، آیپد ۴ محصول ارزانی نیست. اما هنوز یکی از بهترین راه های خرج پول های جیب تان به شمار می رود.

Google Nexus ۱۰

و در جایگاه سوم نکسوس ۱۰ گوگل با سخت افزاری وسوسه انگیز و نمایشگری چشم نواز ایستاده است. و از همه اینها مهم تر قیمت بسیار جذاب ۴۰۰ دلاری این تبلت ارزشمند است. صفحه نمایش IPS این تبلت ۱۰ اینچی رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسلی را پیش چشم تان می گذارد. پردازنده دو هسته ای Cortex - A۱۵ Exynos به خوبی و روانی از پس اجرای هر چیزی برمی آید. و خب، با داشتن یک ابزار نکسوسی، به روز رسانی سریع نرم افزار هم تضمین شده است.

نارنجی