نکته:این ابزارک و آموزش مختص ویندوز ۷ و ۸ می باشند.

ملت ایران:اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که به حریم شخصی خود در فضای کامپیوتر بسیار اهمیت می دهید کافیست با افزونه جالب و کاربردی Bitlocker آشنا شوید تا بر روی هر یک از درایورهای(فلش, کارت حافظه, هارد) رمز بگذارید تا اطلاعاتتان در دسترس عموم قرار نگیرد و یا اگر در خانواده ای هستید که چند نفر از کامپیوتر خانگی شما استفاده می کنند با این امر می توانید از ورود افراد دیگر به درایو شخصی خود جلوگیری کنید.

افزونه Bitlocker یک ابزارک ویندوزی می باشد که به دست شرکت مایکروسافت و برای ویندوز پیاده سازی شده است. این افزونه دارای محیطی ساده و کاملا کارآمد می باشد که هر یک از کاربران می توانند از آن استفاده نمایند.

حال اگر می خواهید بر روی فلش درایو, کارت حافظه, هارد اکسترنال و حافظه های جانبی دیگری رمز عبور قرار دهید کافیست به Computer رفته و بر روی حافظه مورد نظر ” کلیک راست ” نمایید و سپس گزینه Turn On Bitlocker را انتخاب نمایید و در آن هنگام پنجره ای باز می شود که باید گزینه Use a Password To unlock The Drive را فعال نمایید و سپس بعد از آن رمز عبور دلخواه خود را در جایگاه در خواست شده وارد نمایید.

پس از آن Next را زده و به مرحله بعدی بروید که در این مرحله به شما فایل ریکاوری رمز داده می شود و شما باید توسط هر یک از گزینه های دلخواه فایل متنی ریکاوری را ذخیره نمایید. شما برای ذخیره سازی کافیست بر روی Save To a File کلیک کنید و سپس در هر مکانی که مد نظر دارید فایل را ذخیره کنید که بعدا اگر با مشکلی مواجه شوید به شما کمک بسازیی خواهد کرد.

همچنین بعد از ذخیره کردن فایل ریکاوری باید صبر کنید تا درایو مد نظر شما کاملا رمز نگاری شود و بعد از آن استفاده نمایید.

ایران دیجیتال