ملت ایران: سامسونگ دیسپلی که از زیر مجموعه های کمپانی سامسونگ الکترونیکز است، دو نمایشگر منعطف را در CES ۲۰۱۳ رو نمایی خواهد کرد.

نمونه اول، یک پنل ۵.۵ اینچی منعطف با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۷۲۰(HD)، تراکم ۲۶۷ پیکسل در اینچ و احتمالاً از نوع AMOLED است. البته در نظر داشته باشید که گویا فعلاً خبری از معرفی تلفن برخوردار از این تکنولوژی نیست، بلکه نمونه آزمایشی نمایشگر را خواهیم دید که رزولوشن و تراکم پیکسل آن در حدی نیست تا قانع شویم که بر روی پرچمدارهای آتی سامسونگ کار گذاشته خواهد شد زیرا انتظار می رود سال ۲۰۱۳، سال رقابت تلفن هایی با نمایشگر ۱۰۸۰p باشد.

و در کنار این مورد، یک پنل ۵۵ اینچی برای تلویزیون نیز توسط سامسونگ دیسپلی رونمایی خواهد شد. این کمپانی به CNET گفته که این نمایشگرهای منعطف، آزادی در طراحی را به ارمغان خواهند آورد ولی با وجود منعطف بودن، هنوز تا لوله یا تا کردن آنها، فاصله داریم.

علاوه بر تولید متریال اصلی نمایشگر، سامسونگ دیسپلی بایستی صفحه لمسی و روکش را نیز تولید کند تا یک نمایشگر لمسی کامل از ترکیب این سه جزء، به دست بیاید. این کمپانی در CES ۲۰۱۱ نمونه ۴.۵ اینچی با رزولوشن WVGA و تراکم ۲۰۰ پیکسل را رونمایی کرده بود.

ویژگی های پنلی که امسال معرفی خواهد شد، به طور مشخص حکایت از پیشرفت در زمینه ساخت نمایشگرهای منعطف دارد ولی هنوز معلوم نیست چه زمانی این نمایشگرها را بر روی محصولات واقعی خواهیم دید. دو رقیب سامسونگ، یعنی LG و نوکیا نیز در این زمینه مشغول فعالیت های مشابهی هستند.

نارنجی