به گزارش اختصاصی ملت ایران بیست و یکم ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی. در چنین روزی یک رویداد چشمگیر فضایی رخ می دهد - رژه بزرگ سیارات! تمام سیارات منظومه شمسی ما در یک ردیف قرار می گیرند و نه سیاره در یک خط مستقیم شرطی پشت سرهم قرار می گیرند.

بدین ترتیب بردار شرطی بطول یک میلیون سال نوری شکل می گیرد! در دنیای نجوم، آن را رژه کبیر سیارات می نامند. این رژه بزرگ سیارات که قرار است بیست و یکم ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی رخ دهد، چه خطری برای ما دربردارد؟ آیا این همان آخر دنیاست که دراین اواخر ما را با بروز آن می ترسانند؟

بنا به پیشبینی دانشمندان، بطور همزمان با رژه سیارات، چند رویداد جالب دیگر نیز رخ خواهد داد. ابتدا ماه بر خورشید سایه خواهد انداخت و بعد ناهید نیز همان کار را خواهد کرد. این بدان معناست که بشریت می تواند شاهد کسوف ها یکی بعد از دیگری باشد.

محققان بر این موضوع تأکید می کنند که آخرین بار چنین رویداد بزرگ فضایی مانند رژه سیارات، ۲۵ هزار سال پیش رخ داد! در آن زمان آب و هوای زمین دچار تغییرات فاحشی شد و تمام موجودات زنده روی زمین در یک لحظه از بین رفتند.

به عقیده بسیاری از دانشمندان، چنین تغییر آب و هوایی ممکن است در نتیجه رژه سیارات ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی به وقوع بپیوندد. رژه سیارات که هزاران سیاره روی یک خط مورب قرار می گیرند، می تواند توازن جهانی را مختل سازد.

سیارات با جمع شدن در یک طرف خورشید گویا وزن یک طرف را به ضرر طرف دیگر خالی شده کهکشان پر می کنند، درست مانند کشتی در حال شناوری در طوفان که یک طرفش سنگین تر از طرف دیگر باشد محکوم به واژگون شدن و «شنای آزاد» در گیتی خواهد بود…اگر چنین اتفاقی بیفتد، زمین نخواهد توانست در مدار سابق خود باقی بماند و تحولات بزرگی در انتظارش خواهد بود. به این شکل است که آخر دنیا فرا خواهد رسید.

آشفتگی های گرانشی روی زمین، ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز می شود - امواج سه کیلومتری سونامی به هوا بلند خواهند شد که همه چیز را سر راه خود خواهند شست… زمین لرزه ها و طوفان های ویرانگر بروز خواهند کرد…کوه های آتشفشان فوران خواهند کرد… چنین رژه سیارات می تواند بطور کامل بشریت و سیاره زمین را از بین ببرد. فقط چند ماه پس از ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی انسان ممکن است از روی زمین محو شود…

اما بر طبق معیارهای فضایی، رژه سیارات یک پدیده معمولی است. هر سال چنین اتفاقی در منظومه شمسی رخ می دهد. البته در چنین رژه ای فقط ۴ سیاره شرکت دارند. کمتر - هر ۲۰ سال یکبار، بلافاصله شش سیاره در یک خط منظومه شمسی قرار می گیرند. رژه بزرگ سیارات هر ۲۵ هزار سال یکبار اتفاق می افتد.

بیست و یکم ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی، چنین اتفاقی خواهد افتاد: هشت سیاره منظومه شمسی در ترتیب نجومی خود در نزدیکی خورشید قرار خواهند گرفت. جالب ترین نکته این است که بلافاصله در پی آنها، در بین ستارگان دور، تعداد زیادی از اجسام آسمانی در رژه سیارات شرکت خواهند کرد.

تعداد زیادی از محققان اطمینان دارند که در سال جاری بشریت واقعاً ممکن است پس از ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ از صحنه زمین ناپدید شود. آخر دنیا، روز قیامت، همه اینها به عقیده این محققان همانا ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی رخ خواهد داد. به عنوان ثبوت گفته خود، آنها از تقویم مایا سرخپوستان یاد می کنند که یکی از مرموز ترین میراثتمدن باستانی است.

جالب است تقویم مایا که در هزاره چهارم قبل از میلاد نوشته شده است دقیقتر از تمام تقویم های معاصر است. بدین ترتیب اگر مایا آخرین سال را سال ۲۰۱۲ نامیده است، آیا همانا در چنین سالی تمدن بشری نابود خواهد شد؟

علاوه بر آن، سال ۲۰۱۲ میلادی، سالی است که هزاره برج ماهی به پایان می رسد که تمام بشریت در آن بسر می برد و زمین به برج دلو گذار می کند. به این ترتیب، تحولات زمینی و مرگ مردم بناچار رخ خواهد داد… چنین است پیش بینی های مربوط به رژه سیارات در روز ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی.

تعداد زیادی از منجمان با این نقطه نظر اصلاً موافق نیستند. آنها معتقدند که ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی یکسال معمولی زمستانی قبل از سال نو خواهد بود. هیچگونه آخر دنیا در انتظار ما نخواهد بود!اما این بدان معنا نیست که بشریت از خطر بدور است. دانشمندان اطمینان دارند که بزودی تکان های جدی در انتظار مردم خواهد بود. زیرا پس از چند سال عصر جدید یخبندان روی زمین آغاز خواهد شد