ملت ایران:طی ماههای اخیر شرک اپل با ادعای اینکه سامسونگ در ساخت محصولات جدیدش از فناوری اپل استفاده کرده، از این شرکت به دادگاه شکایت می ‌کند. اپل معتقد است شباهت طراحی، قطعات سخت ‌افزاری به کاررفته و حتی بسته‌ بندی محصولات سامسونگ با محصولات شرکت اپل نمی ‌تواند تصادفی باشد.

پیش از این نیز اپل از سامسونگ با ادعای این‌ که از فناوری آی ‌پد تقلید کرده، شکایت کرد و در مقابل سامسونگ، اپل را به تخلف در استفاده از ۵ مورد حق اختراع این شرکت متهم کرد. در حال حاضر تبلت‌های گلکسی(Galaxy) سامسونگ به عنوان یکی از پرفروش ‌ترین تبلت‌های بازار، رقیبی جدی برای اپل محسوب می ‌شود.

اما طی روزهای اخیر دستگاه قضایی آمریکا با درخواست شرکت اپل برای ممنوعیت فروش چندین نوع از محصولات سامسونگ در آمریکا مخالفت کرده است. البته اپل در ماه اوت موفق شد سامسونگ کره جنوبی را در دستگاه قضایی آمریکا محکوم و این شرکت را به جرم نقض مالکیت معنوی آیفون و آیپد به پرداخت غرامتی بالغ بر یک میلیارد و ۵۱ میلیون دلار وادار کند.

گروه کالیفرنیایی اپل بعد از به دست آوردن این پیروزی خواستار ممنوعیت قطعی فروش ۲۶ نوع از محصولات شرکت سامسونگ در خاک آمریکا شد که بیشتر آنها تلفن های نسل قبل بودند. چنانچه اپل در دادگاه موفق به انجام این کار می شد بیم آن می رفت بتواند فروش نسل های جدیدتر محصولات گلکسی سامسونگ را نیز ممنوع کند.

اما لوسی کو قاضی ارشد منطقه سن خوزه درخواست اپل را رد و اعلام کرد مصرف کنندگان تنها بر اساس عناصری که در پروانه های ساخت درج و به مالکیت معنوی آثار مربوط می شود تصمیم به خرید نمی گیرند.