کارشناسان می گویند ویندوز ۸ همچنان خریداری می شود اما به محبوبیت ویندوز ۷ نمی رسد. دلیل اصلی این است که در ۱۵ ماه ویندوز ۸ حدود ۱۰۰ میلیون کمتر از ویندوز ۷ فروخته شده است. طبق آمار ویندوز ۷ در سال اول عرضه ۲۴۰ میلیون نسخه فروخت و حالا بعد از گذشت ۱۵ ماه ویندوز ۸ به ۲۰۰ میلیون نسخه رسیده است.
آفیس مایکروسافت روی آی پد
کمپانی مایکروسافت تایید کرد که در نیمه اول ۲۰۱۴ نسخه آفیس روی آی پد را راهی بازار می کند. تابستان سال گذشته بود که آفیس روی آیفون رفت و حالا قرار است بر خلاف گفته های قبلی، آفیس را روی آی پد تحت نام Miramar هم داشته باشیم. جالب اینکه قبل از جولای این نسخه منتشر می شود.
نسخه آفیس روی آی پد نسخه کاربر پسند و لمسی است که گفته می شود قطعا محبوبیت خاصی پیدا خواهد کرد. این نسخه نیاز به ثبت در اپ آفیس ۳۶۵ و داشتن OneDrive برای ذخیره اطلاعات آفیسی روی آن دارد.
ویندوز فون بلو روی اچ تی سی
کمپانی تایوانی اچ تی سی اعلام کرد در حال همکاری با مایکروسافت برای قرار دادن نسخه جدید ویندوز فون بلو روی گوشی های سری ۸X خود است.
اچ تی سی هرگز رفیق خود یعنی ویندوز فون مایکروسافت را فراموش نمی کند و در تازه ترین خبر تایید کرده که می خواهد ویندوز فون بلو را روی مدل ۸X خود قرار داده و راهی بازار کند.
نیمه آوریل امسال ویندوز فون بلو به صورت نسخه به روز رسانی عرضه خواهد شد.
اپ های ویندوز روی کروم
گوگل صاحب سیستم ها و لپ تاپ های کروم بوک اعلام کرد کاربران می توانند اپ های ویندوزی را روی دستگاه خود نصب کنند.
این موضوع که کابوسی برای مایکروسافت بوده حالا به واقعیت بدل شده و پروژه ای بنام VMware Horizon DaaS برنامه ای واسط به همین نام روی کروم بوک قرار داده که کاربران دارای این نوع لپ تاپ ها بتوانند از مزایای اپ های ویندوز بهره مند شوند. در واقع کمپانی Vmware همراه با گوگل این پروژه را جلو برده اند تا اپ های ویندوزی به راحتی روی لپ تاپ ها و سیستم های دارای کروم اجرا شوند. از این پس کروم بوک و هر سیستم و پی سی که سیستم عامل گوگل را روی خود دارد از طریق Horizon Daas می تواند اپ های ویندوزی را نصب و اجرا کند. کارشناسان سیستم عامل کروم گوگل را یکی از رقبای آینده ویندوز می دانند.
جیسون هالتمن مایکروسافت را ترک کرد
مدیر عمومیبخش گیمینگ مایکروسافت بعد از ۶ ماه این کمپانی را ترک کرد.جیسون هالتمن با هدف توسعه گیمینگ روی پی سی های ویندوز آمده بود اما ناگهان کنار گذاشته شد.به گفته کارشناسان هالتمن ۸ سالی بود که با کمپانی VALVE که توسعه دهنده سیستم گیم موسوم به ماشین بخار کیم Stream OS بود از نزدیک فعالیت داشت و سال گذشته میلادی ماشین بخار گیم مانند توپ صدا کرد و ممکن است رقیب جدی در صنعت گیم شود.