نمونه زیر پیامی است از سوی اچ پی برای به روز رسانی Firware سرور پرولیانت:
اچ پیساپورت سنتر بر اساس وارانتی دستگاه اجازه به روز رسانی Firware را خواهد داد و کشانی که همچنان تحت وارانتی هستند، می توانند از این خدمات بهره ببرند.
ماری مک کوی قائم مقام در بخش پشتیبانیسرور اچ پیدر وبلاگ خود نوشت: از ۱۹ فوریه ۲۰۱۴ هر نوع به روز رسانی از طذیق مرکز پشتیبانی صورت خواهد گرفت که کاربرانی که وارانتی معتبر دارند می توانند از خدمات بهره مند شوند. به گفته وی مشتریانی که سرمایه گذاری های بزرگ روی اچ پی کرده اند همچنان سرویس ها و خدمات خوب نصیب شان می شود.
گفتنی استسرورهایاچ پی سری پرولیانت با تخفیف های ۳۰۰ دلاری به مشتریان حتی از سوی شرکای تجاری اچ پی به خریداران داده شده است و حالا اچ پی با این سیاست می خواهد مارجین و سود خود را به حداکثر برساند.
جالب اینجاست که بسته های به روز رسانی برای فروش از ۳۵۰ دلار شروع می شود و این بیشتر از رقم تخفیف داده شده به مشتریان پرولیانت هنگام خرید در سالهای قبل است که اچ پی پول آنها را می خواهد به سوی خود بازگرداند.
نکته دیگری که کاربران باید بدانند این است که اچ پی سرور پرولیانت مدل MicroServer N۴۰L را که در شکل زیر می بینید به صورت گسترده با تخفیف ۳۰۰ دلاری برای بیزینس های کوچک عرضه کرد.
این عرضه زمان بدی بود چرا که بعدا ویندوز سرور ۲۰۱۲ نسخه R۲ و بعدا ویندوز ۸.۱ آمد و بسیاری از کاربرانی که این دستگاه را برای کارهای کوچک خود خریداری کرده بودند با کرش سیستم و بالا نیامدن سیستم بعد از نصب ویندوز مواجه شدند. اچ پی با ازدیاد شکایت کاربران مجبور شد تا وصله فیکس کننده مشکل را عرضه کند و این اواسط نوامبر ۲۰۱۳ بود و عرضه نسخه Firware به روز شده را شروع کرد. اما نکته جالب اینکه وارانتی دستگاه ۱ سال بیشتر نبود و از لحاظ نرم افزاری نیز وارانتی ۹۰ روزه تعریف شده بود.
این نوع کاربران نیز مجبور شدند بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ دلار برای حل مشکل پرداخت کنند. مثلا عرضه دستگاه آگوست ۲۰۱۲ بوده و ماه قبل خریداری این دستگاه را خریده است و حالا باید خریدار پول اصافی بابت وارانتی و به رو زرسانی پرداخت کند.
نمونه زیر را ببینید:
مشکل فنی ایجاد شده برای سرورهای پرولیانت حین انتقال دیتا روی هاردهای ساتا که باعثشد تای سرورها کارایی خود را از دست بدهند(مدل ۲۰۱۱) و بعد اچ پی مجبور شد تا وصله خاصی را برای آن تحت عنوان critical fix عرضه کند. اکنون با سیاستهای جدید کاربران باید برای چنین خدماتی نیز هزینه بپردازند.
این سیاست جدید در حالی تعریف شده که سرورهای DELL به روز رسانی نرم افزاری و بایوس اش رایگان بوده و کاربران دچار مشکل نمی شوند. سیسکو نیز که از مدتها قبل برای دانلود باید کاربران موافقتانمه UCS راامضا می کردند، باید قرارداد معتبر نشان دهند.(برای روترها و سوئیچ ها)
آی بی ام نیز از کاربران خود جهت پشتیبانی میکروکدها entitlement validation طلب می کند.
به هر حال پالیسی اچ پی سخت تر شده تا شاید سود بیشتری در بخش سرورها عاید کمپانی کنند.