مایکروسافتبه دارندگانآیفون۴و ۴S و نیز گلکسی S۲ پیشنهاد معاوضه گوشی هایشان با لومیا ۱۰۲۰ و لومیا ۱۵۲۰ را داده است.
پیشنهاد معاوضه با عکسی از لوگویاپلوسامسونگدر سطل زباله سایت فروشگاهی مایکروسافت دیده می شود که در آن آمده است کاربران دارای گوشی های اپل و سامسونگ می توانند گوشی های خود را با لومیا ۱۰۲۰ و ۱۵۲۰ تعویض کنند.
این پینشهاد تا دوم مارس ۲۰۱۴ اعتبار داشته و کاربران می توانند گوشی های خود را در فروشگاههای مایکروسافت تعویض کنند.
این کار با هدف رونق گرفتن فروش گوشی های ویندوزی نوکیا صورت گرفته و گوشی های قابل تعویض باید سالم باشند و بعد از تست روشن شدن و کار کردن، تعویض صورت می گیرد.
گوشی های تعویضی نباید خراب باشند، قطعات آنها نباید کم شده باشند، نمایشگر نباید شکسته شده باشد، نباید آب به آنها خورده باشد، نباید پسورد روی آنها باشد، همراه با شارژر اصلی و سایر لوازم جانبی باشند. کاربرانی که قابلیت دریافت را پیدا می کنند واجد دریافت لومیا ۱۰۲۰ و یا ۱۵۲۰ از سوی اپراتور AT& T خواهند بود.
این معاوضه قابل تبدیل به پول نخواهد بود و نمی توان معاوضه را به فرد سوم منتقل کرد و مایکروسافت هر زمان که تشخیص دهد می تواند معامله را به هم بزند(از لحاظ قانونی)
این پینشهاد در امریکا و کانادا معتبر بوده و برای یافتن فروشگاه نزدیک تان ازاین لینکاستفاده کنید.
این استراتژی فروش هوشمندانه، ابتکاری نوین برای بخش فروشگاهی و فروش محصولات در سطح خرده فروشی است که هم فروش ها را بالا می برد و هم محصولات نوکیا روی دست مایکروسافت نمی ماند.(در رقابت سر سختانه با رقبایی مانند اپل وسامسونگ) فقط تنها مشکل اینجاست که تعداد فروشگاههای مایکروسافت خیلی زیاد نیست!