ملت ایران: تبلت سرفیس RT مایکروسافت در تست های نمایشگر انجام شده توسط DisplayMate Technologies یک سر و گردن بالاتر از تبلت گلکسی سامسونگ ایستاد.

رونالد سونیرا مدیر DisplayMate می گوید که صفحه نمایش سرفیس در مقایسه با رزولوشن استاندارد بسیاری از تبلت های ۱۰ اینچی تست شده توسط این شرکت، بهتر عمل کرده است. به گفته وی: «نوشته های به نمایش درآمده روی سرفیس(با رزولوشن ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل) به شکل قابل توجه و معنی داری شارپ و شفاف تر بوده و کارخانه آن را به خوبی کالیبره کرده است. همچنین انعکاس نور بسیار کمتری نسبت به آیپد ۲ و تبلت های اندرویدی با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ دارد.»

برای مثال در آزمون کالیبره شدن و خوانایی نوشته های ریز، سرفیس به لطف رندر زیر - پیکسلی خود، بهتر از گلکسی تب ۱۰.۱ سامسونگ با رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسل ظاهر شد. البته این شرکت می گوید که شفافیت نوشته ها در این تبلت همانند محصولات با چگالی پیکسل بالا همچون آیپد ۳ و ۴ نیست. هرچند که سونیرا در پایان می افزاید: «سرفیس مایکروسافت در تمامی تست ها(به جز دو مورد رزولوشن نمایشگر و دامنه رنگ ها) هم تراز یا بهتر از آیپد ۳ بود. این یک شروع بزرگ و عالی برای تبلت های ویندوزی است و باعثاحساس رقابت و ایجاد نیاز بسیار بیشتری در بازار تبلت ها می شود.»

از اکنون باید منتظر نسخه بعدی سرفیس مایکروسافت(Surface Pro) باشیم که با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی، چگالی بسیار بالاتری را قرار است به ارمغان آورد. گفته می شود این تبلت از پردازنده اینتل Core i۵ و ویندوز ۸ پرو بهره می برد.

در ادامه مطلب می توانید جدول کامل تست مقایسه ای سرفیس آر تی با گلکسی تب ۱۰.۱ و نیو آیپد ۳ را مشاهده کنید. همان طور که می بینید، سرفیس با اقتدار از سامسونگ رد شده و به خوبی شانه به شانه آیپد ۳ مجهز به نمایشگر رتینا جلو می رود.

نارنجی