مگان اما در اولین ورود خود به آزمون کیفیت خودروهای داخلی، با ۲۰ نمره منفی جایگاه نخست را به خود اختصاص داد تا تجربه نشستن در جایگاه نخست، دیگر برای پارس تندر تکرار نشود.

ماه گذشته پارس تندر در حالی با کسب ۸/۲۰ نمره منفی باکیفیت ترینخودرویجدولرده بندی شرکت بازرسیکیفیتشناخته شد که خودرو نیسان تیانا و مگان در این ماه مورد ارزیابی قرار نگرفته بودند. حال خودرو نیسان تیانا به دلیل کاهش تیراژ در دی ماه نیز مورد ارزیابی قرار نگرفته است؛ اما در عوض با پا گرفتن دوباره تولید مگان، این خودرو پس از مدت ها غیبت به این آزمون بازگشت و نتیجه جدول را با دگرگونی همراه کرد.

اما در کنار ورود مگان به فهرست ارزیابی کیفی خودروهای داخلی، اتفاق دیگری که در جدول کیفی دی ماه رخ داده است، حفظ رتبه های بالای جدول توسط محصولات چینی است. بر همین اساس دو محصول چینی مونتاژی در جدول رده بندی کیفیت، مانند ماه گذشته با سبقت گرفتن از خودروهای داخلی به صدر جدول راه یافتند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت، تیراژ تولیدات خودروسازان در بخش خودروهای سواری نسبت به ماه قبل رشدی ۵/۸ درصدی داشته که همین موضوع باعثافزایش تعداد خودروهایی شده است که مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
تولید دوباره مگان، افزایش تولید خودروهای تندر - ۹۰ و سایپا ۱۳۲ و همچنین ورود یک خودرو جدید به نام جک جی۵ به فهرست سواری های تولید داخل باعثشد تا سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در دی ماه سال جاری مجموعا ۱۸ خودرو را مورد ارزیابی قرار دهد.

در میان ۱۸ خودرویی که در این سازمان مورد ارزیابی قرار گرفته اند ۱۲ مدل در سطح کیفی خیلی خوب و ۶ مدل نیز در سطح کیفی خوب قرار گرفته اند. این تعداد خودرو در حالی مورد آزمون قرار گرفته اند که مانند ماه های گذشته در فهرست شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، همچنان از خودرو ۲۰۶ ایرانی خبری نیست. غیبت این محصول در حالی است که تیراژ آن در آذر ماه چیزی حدود ۴ هزار دستگاه گزارش شده که برای ورود به آزمون کیفیت تیراژ قابل قبولی است.

فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات، صداهای غیرعادی، عیوب بدنه، نفوذ آب و عیوب رنگ از جمله مواردی هستند که تحلیل کیفی خودروهای داخلی بر اساس آنها انجام می شود. بر همین اساس باکیفیت ترین خودرو در دی ماه مگان بوده و خودرو MVM۱۱۰ نیز محصولی است که در رده آخر جدول قرار دارد. خودروی MVM۱۱۰ در حالی در انتهای جدول قرار گرفته است که این جایگاه در آذرماه به سایپا ۱۳۲ تعلق داشت؛ بنابراین سطح کیفی خودرو MVM۱۱۰ با کاهش همراه بوده(از سطح B + به B)؛ درحالی که سایپا ۱۳۲ با ارتقای کیفیت(از سطح B به B +) همراه بوده است.

همچنین رده کیفی تندر - ۹۰ ایران خودرو و پارس خودرو در جدول دی ماه با یکدیگر جا به جا شده اند به طوری که تندر پارس خودرو بر خلاف ماه قبل بالاتر از هم نام ایران خودرویی خود قرار گرفته است. خودرو سایپا ۱۳۱ تولید پارس خودرو نیز در دی ماه، بر خلاف ماه قبل در رتبه ای بالاتر از خودرو هم نام خود که در سایپا تولید می شود قرار گرفت.

اما محصولات چینی بازار در حالی نسبت به بسیاری از خودروهای دو خودروساز بزرگ داخلی در رتبه ای بالاتر قرار گرفته اند که اختلاف نمرات منفی آنها با خودروهای تندر - ۹۰ که حدود ۲۱ نمره منفی است، بسیار زیاد به نظر می رسد. بر همین اساس بعد از خودروهای تندر - ۹۰ پارس خودرو و ایران خودرو که به ترتیب با کسب نمره های منفی ۱/۲۱ و ۳/۲۱ رتبه های ۳ و ۴ را کسب کرده اند، خودرو جدید جک که محصولی از کرمان موتور است با ۶/۴۸ نمره منفی در جایگاه پنجم نشسته است. نمرات منفی این خودرو در بخش ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات و رنگ است.

لیفان ایکس ۶۰ نیز بعد از جک با ۲/۵۲ نمره منفی در جایگاه ششم جدول قرار دارد. اما نکته حائز اهمیت دیگر این است که بعد از تندرها، اختلاف نمره خودروهای چینی با دیگر محصولات موجود در جدول بسیار ناچیز می شود. بر همین اساس سمند خودرویی است که بعد از این دو چینی با ۵۴ نمره منفی(اختلاف ۲ نمره ای با خودرو قبلی خود) جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است. قرار گرفتن سمند در این جایگاه در حالی است که این خودرو در میان تمام گزینه های عیوب فنی و عملکردی که به آن اشاره شد، امتیازی منفی کسب کرده است. اشاره به این نکته نیز ضروری است که در روند تغییرات میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری، خودرو سمند نسبت به ماه گذشته بیشترین درصد بهبود و لیفان ایکس۶۰ نیز بیشترین تنزل را داشته اند.

لیفان ۶۲۰ خودرویی است که با کسب بیشترین نمره منفی در بخش عیوب بدنه، بعد از سمند قرار گرفته است تا به این ترتیب پژو ۴۰۵ در جایگاهی پایین تر از این خودرو قرار بگیرد. با نگاهی به نمرات منفی خودروهای چینی در جدول رده بندی کیفی خودروهای داخلی می توان به این نتیجه رسید که بیشترین نمره های منفی خودروهای چینی به بخش بدنه و تزئینات داخلی بازمی گردد. شاید دلیل این موضوع، ارزان سازی این خودروها برای تولید با قیمت تمام شده ای کمتر در ایران باشد.

امتیازهای منفی خودروهای چینی در بخش بدنه و تزئینات در حالی است که اختلاف نمرات منفی آنها در مواردی مانند فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز و تجهیزات الکتریکی با برخی خودروهای داخلی بسیار ناچیز است. همان طور که اشاره شد، رشد خودروهای چینی در جدول رده بندی کیفی در حالی است که به نظر می رسد این محصولات با اختلافی ناچیز در جایگاهی بالاتر از تولیدات داخلی و ملی قرار گرفته اند، اما در هر صورت این اختلاف هر قدر هم ناچیز باشد در نهایت پیام هایی با خود به همراه دارد که یکی از آنها از دست دادن قدرت رقابت خودروهای ملی و داخلی سازی شده با محصولات مونتاژی چینی است.

اما پژو پارس خودرویی است که به ترتیب با کسب بیشترین نمره منفی در بخش تزئینات داخلی، صداهای غیرعادی و سیستم فنربندی و تعلیق فرمان در جایگاه دهم جدول دی ماه نشسته است. اما خودرو ملی سایپا، یعنی تیبا بعد از خودروهای MVM۵۳۰ و پژو ۴۰۵ خراسان در رتبه سیزدهم جدول رتبه بندی کیفی قرار گرفت. بر همین اساس رتبه چهاردهم جدول رده بندی کیفی خودروهای داخلی در حالی به خودرو شاسی بلند MVMx۳۳ تعلق گرفت که سه رتبه بعدی این خودرو چینی به ترتیب محصولات سایپا ۱۳۱ تولید شده در پارس خودرو و سایپا و سایپا ۱۳۲ هستند.

بهبود ۵ درصدی کیفی خودروها
اما در بخش عیوب فنی و عملکردی، خودروهای سواری سایپا ۱۳۲ و ۱۳۱ بیشترین نمره منفی را در میان دیگر محصولات کسب کرده اند؛ این در حالی است که بر اساس آمار ارائه شده، میانگین نمرات منفی در این بخش نسبت به ماه قبل بهبودی ۱۶ درصدی داشته است. این بهبود در میانگین نمرات منفی به حضور خودروهای MVMX۳۳ و MVM۵۳۰ بازمی گردد.

در بخش تزئینات و مونتاژ، خودروهای MVMX۳۳ و سایپا ۱۳۱ بیشترین نمرات منفی را کسب کرده اند. این بخش نسبت به ماه گذشته افتی ۱/۶ درصدی در میانگین نمرات منفی داشته که بیشترین تغییر برای خودروهای سمند و MVM۱۱۰ بوده است.
در بخش بدنه، خودروهای MVM۱۱۰ و سایپا ۱۳۱ بیشترین نمرات منفی را کسب کرده اند که این موضوع باعثنزول ۶/۳ درصدی میانگین نمرات منفی در این بخش بوده است.

بخش رنگ، قسمتی بوده که طی ماه گذشته تغییر چندانی به خود ندیده است ضمن اینکه خودروهای لیفان ایکس ۶۰، لیفان ۶۲۰ و خودروی جدید جک(j۵) بیشترین نمرات منفی را در بخش رنگ کسب کرده اند. تحلیل جدول کیفیت خودروهای داخلی بیان گر این است که تعداد ایرادهای مهم و اساسی با ۱۲ درصد افزایش همراه بوده که عمدتا مربوط به خودروهای سایپا ۱۳۱ است، با این وجود این محصول موفق شد در دی ماه یک رتبه از قعر جدول بالاتر بیاید و جای خود را به MVM۱۱۰ بدهد.

به صورت کلی میانگین نمرات منفی خودروهای گروه سواری در دی ماه با بهبود کیفی ۴/۵ درصدی همراه بوده که دلیل اصلی آن مربوط به تولید مجدد خودرویی مانند مگان و ورود خودرو جک به فهرست خودروهای مورد آزمون است.