با کامپیوتر پوشیدنی موتورولا آشنا شوید

ملت ایران:تا کنون درباره کامپیوترها و نمایشگرهای پوشیدنی بسیار صحبت کرده ایم و تقریبا همه اذعان دارند که فعلا گوگل گلاس گل سرسبد این بازار است. اما این موضوع باعثنشده که بقیه شرکت ها دست از تلاش کشیده و به دنبال رقابت با این گجت شگفت انگیز نباشند. Motorola Solutions روز گذشته کامپیوتر موبایل خود با نام gee - whiz را رونمایی کرد. شما می توانید با قرار دادن این کامپیوتر روی سرتان، آن را با دستورات صوتی کنترل کنید.

کامپیوتر پوشیدنی HC۱ در نگاه اول وسیله ای سنگین و زمخت به نظر می رسد. اما باید توجه داشت که این فعلا یک نمونه آزمایشی است که برای نمایش کارایی دستگاه تولید شده است. در واقع شاید بتوان این محصول را نسخه ای ویندوزی از گوگل گلاس اندرویدی دانست. HC۱ اولین محصول از سری کامپیوترهای پوشیدنی تجاری موتورولا سلوشن است و از امکاناتی چون تشخیص صدا، حرکات ویژه سر و استریم ویدیو بهره می برد.

گفته می شود قرار است آتش نشان ها یکی از کاربران اصلی این گجت باشند. آنها می توانند با استفاده از آن به شناسایی مواد شیمیایی سمی پرداخته یا هنگام ورود به محل آتش سوزی، نقشه کامل آنجا را در اختیار داشته باشند. همچنین در محیط های شلوغ و مکان هایی که به کامپیوتر معمولی دسترسی ندارید، می توانید از HC۱ استفاده کنید. زیرا در چنین زمان هایی بیرون آوردن لپ تاپ چندان عاقلانه و عملی نیست.

پاول استینبرگ مدیر بخش تکنولوژی Motorola Solutions می گوید این کامپیوتر می تواند در زمینه های بسیار زیادی از جمله صنایع دفاعی، ارتباطات، خدمات عمومی و صنایع هوایی و هوانوردی مورد استفاده قرار گیرد. از این کامپیوتر می توان برای پخش ویدیو، تماشای تصاویر، یا دسترسی به صداهای ضبط شده و آهنگ ها بهره برد. یا برای مثال یک تعمیرکار اتومبیل می تواند با استفاده از آن، همزمان با کار، به دفترچه های راهنمای ماشین مورد نظر دسترسی داشته باشد.

گفته می شود که صفحه نمایش کوچک این ابزار به گونه ای تعبیه شده که کار با آن همانند نگاه کردن به یک نمایشگر ۱۵ اینچی است. از امکانات ارتباطی آن می توان به وای فای و بلوتوثاشاره کرد و از آن برای تماس تلفنی یا مشاهده اطلاعات ناوبری و پیدا کردن مسیر، استفاده کرد.

پیش بینی شما در خصوص آینده این سری گجت ها چیست و چه اندازه آنها را کارا و مفید می دانید؟

نکته: Motorola Solutions یک شرکت مستقل زیرساخت های ارتباطی است که ارتباطی با موتورولا موبایلیتی متعلق به گوگل ندارد. در واقع شرکت موتورولا پس از فروش موتورولا موبایلیتی به گوگل در سال ۲۰۱۱، با تاسیس این شرکت به کار خود در زمینه های مشابه ادامه داد.

نارنجی