به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنابر اساس تحقیقی که در دانشگاه پرینستون آمریکا انجام شده است،فیس بوکتا سال آینده(۲۰۱۵)، ۸۰ درصد از کاربران خود را از دست خواهد داد. این پیش بینی مرگ قریب الوقوع فیس بوک، محققان را متعجب کرد.

محققانشبکه های اجتماعیبا استفاده از روش ˈضرب ناقصˈ این آمار را به دست آوردند.

محققاندر این مطالعه، از داده های جست وجوی گوگل به صورت خلاقانه برای پیش بینی روند تعامل بین کاربر و شبکه اجتماعی و بررسی روند تعامل واقعی میان این دو استفاده کردند.

پیش از این نیز تحقیقات محققان دانشگاه وین در اتریش نشان داد مسایل مربوط به حفاظت داده ها، فشار اجتماعی برای اضافه کردن دوستان، مکالمات سطحی، نارضایتی عمومی و از دست دادن علاقه به این شبکه اجتماعی از دلایل ترک فیس بوک هستند.

به طور کلی، دلایل ترک فیس بوک را نگرانی از نداشتن حریم خصوصی(۴۸.۳ درصد) و به دنبال آن نارضایتی عمومی(۱۳.۵ درصد)، جنبه های منفی از دوستان آنلاین(۱۲.۶ درصد) و احساس اعتیاد(۶.۰ درصد) تشکیل می دهد.

همچنین نتایج یک پژوهش در آمریکا نشان می دهد که فیس بوک هر ماه ۹ میلیون کاربر خود را در آمریکا و ۲ میلیون کاربر خود را در انگلیس از دست می دهد.

به گفته این محققان بیشتر کسانی که فعالیت در شبکه های اجتماعی را متوقف کرده اند، نگران حفظ حریم خصوصی و اعتیاد به شبکه های اجتماعی بوده اند.

بر اساس آمار منتشر شده در ماه مارس سال ۲۰۱۳، فیس بوک بیش از یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون نفر کاربر در دنیا داشت.