ملت ایران:سارقان با دستکاری و هک کردن سیستم های خودروهای مدرن آنها را آسانتر از قبل سرقت می کنند. برای مثال هنگامی که فردی خودرویش را پارک می کند و از آن خارج می شود، تا زمانی که سیستم درها را قفل می کند، یک هکر می تواند با دستگاه کنترل از راه دور سیگنالها را دستکاری و درنتیجه مانع بسته شدن درها شود. وی می تواند به آسانی با دور شدن مالک درون آن را خالی کند.
این دستگاه کنترل از راه دور ایجاد اختلال در امواج رادیویی را می توان از طریق اینترنت به آسانی تهیه کرد.
یکی از مسئولان ایمنی خودروها می گوید: بهترین راه برای کسب اطمینان از بسته بودن درهای خودرو این است که یا دستگیره را کنترل کنید یا چراغ ویژه چشمک زدن قفل را مشاهده کنید یا اینکه صدای بسته شدن قفلها را بشنوید.
اما این موضوع فقط به هک کردن خودرو تمام نمی شود. مرحله بعدی سرقت خودرو است. سارقان با برقراری ارتباط با بخشهای مختلف الکترونیکی نظیر وای فای، جی پی اس و امثال آن می توانند کنترل خودرو را به دست گیرند.
نحوه کار اینگونه است که به خودرو تفهیم می شود کلید الکترونیک داخل خودرو است و سپس با یک دستگاه رایانه همراه می توان هر کاری انجام داد.
ژان پیر اوبو استاد دانشگاه پلی تکنیک لوزان می گوید: سارقان می توانند ناگهان کنترل ترمز را در دست گیرند یعنی اینکه راننده به پدال فشار می آورد ولی خودرو ترمز نمی کند. می توانیم تصور کنیم که موتور از راه دور خاموش و بی حرکت می شود و حتی می توان سوءقصدی از راه دور را تصور کرد. شما همچنین می توانید تصور کنید که شیشه های ضد گلوله خودرو پایین آورده می شود. وضعیتهای زیادی را می توان تصور کرد.
در اروپا پلیس تا کنون از سرقتهای متعدد خودروهای الکترونیکی گزارش داده است. مالکان این خودروها به دشواری می توانند به شرکتهای بیمه خود ثابت کنند که سارقان با هک کردن سیستم الکترونیکی آن را دزدیده اند.
یکی از کارشناسان متخصص امنیت رایانه ای مدتی است که روی امنیت خودروها کار می کند. نکته جالب این است که او توانسته است نرم افزاری تهیه کند که کل بخش چند رسانه ای یک دستگاه لیموزین را به کار می اندازد.
پل ساک گفت: می توانم دست کم بخش بصری خودرویم را تغییردهم. برای مثال آیکونهای مرتبط با سیستم اطلاع رسانی به راننده یا صدای راوی را تغییر دهم. از نظر فنی مانعی برای این تغییرات وجود ندارد. این نشان می دهد امکان انتشار ویروس برای خودروها نیز وجود دارد:
خودروهای مدرن امروزی «رایانه ای روی چهار چرخ» هستند. دهها پردازشگر به هم پیوسته اند و میلیونها کدمرجع در خودرو جای دارند. هر چه ارتباط خودرو با خارج بیشتر باشد، به همان اندازه از نظر ایمنی آسیب پذیرتر می شود.
سازندگان جنبه ایمنی رایانه ای خودروها را از یاد برده اند.
پل ساک افزود: با آچارهای مکانیکی سابق هم خطر سرقت وجود داشت اما اکنون مسئله الکترونیکی شده است. سیستم باید آنقدر مطمئن شود که هیچ کس نتواند در آن دستکاری کند. سازندگان باید مثل سازندگان نرم افزارها از کدهایشان محافظت کنند. سیستمهای این چنینی باید آزمایش شوند و بهبود یابند:
امروزه برخی از بزرگترین سازندگان خودرو با مشکل هک مواجه شده اند و به فکر بهبود ایمنی خودروها افتاده اند. هدف آنها ساخت سیستمی رایانه ای برای خودرو است که از هرگونه دستکاری مصون باشد.

پرشین خودرو