ملت ایران: اپل با پشتکار ویژه ای به دنبال افرادی است که تجربه کار در پروژه گوگل مپز را داشته اند، تا از آنها در توسعه محصول جدید خود بهره ببرد. این موضوع به تازگی توسط یک منبع مطلع که با هر دو تیم در ارتباط است، فاش شده. با استفاده از دلالان استخدام نیرو، اپل استراتژی جدیدی را در پیش گرفته تا کارکنان پروژه گوگل مپز را با پیشنهادات دندان‌گیر فریفته و از آنها برای توسعه نقشه های سیستم عامل iOS بهره ببرد. جالب اینجا است که این منابع از اشتیاق بعضی کارکنان گوگل برای پذیرش پیشنهادات وسوسه کننده اپل خبر می دهند. زیرا آنها علاقه دارند که فرصت تولید یک محصول جدید را غنیمت شمرده و خود را از به روز رسانی های ملال آور یک پلتفرم بسیار بزرگ(گوگل مپز) ‌ برهانند.

یکی از افراد طرف قرارداد گوگل که اکنون مشغول یکپارچه سازی بخش عظیمی از اطلاعات Street View کوگل با داده های خریداری شده از شرکت های ثالث(جهت بهبود پوشش اروپایی گوگل مپز) است، می گوید با چرخش اذهان به سوی نقشه برداری داخل ساختمان در گوگل مپز، کارهای پیش رو، روز به روز جذابیت خود را از دست می دهند و تعداد بیشتری از کارکنان به دنبال فرصت های شغلی وسوسه کننده تر می گردند. و این تغییر جهت فعالیت های گوگل مپز، فرصتی مغتنمی برای کوپرتینو نشین های اپل است.

با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز جدیدی که اپل منتشر کرده، این شرکت بیش از پیش به دنبال اضافه کردن استعدادهای جدید به تیم Maps خود است. از سوی دیگر گوگلی های قدیمی(ex - Googlers) هم علاقه زیادی به حضور در کوپرتینو از خود نشان داده اند. یک منبع مطلع می گوید:

اپل جذابیت های فراوانی برای جذب نیرو دارد و در صورتی که بخواهد، می تواند یک پلتفرم نقشه تنومند ایجاد کرده و به رقابت با گوگل مپز بپردازد. پس برای من جای تعجب نیست که اپل روال عادی خود را کنار گذاشته و به دنبال تطمیع گوگلرهای قدیمی و فعلی باشد که در پروژه گوگل مپز فعال بوده یا هستند. در گوگل مپز ما می دانیم که هر بخش اطلاعات چه اهمیتی دارند، تقدم و تاخر پردازش ها و رندر چگونه باید باشد، کلیدواژه های جستجو چه هستند و اینکه کاربر انتظار چه تجربه کاربری را دارد. اپل لازم است راه و روش مناسبی پیدا کند تا داده های ۸ میلیون کیلومتری خیابان هایی را که دارد، در اختیار گروه مناسبی قرار دهد و همچنین برخی از ثروت خود را برای خرید مجوز استفاده اطلاعات لازم هزینه کند. و این کاری است که گوگلرهای پروژه گوگل مپز به خوبی آن را بلدند.

نارنجی