ملت ایران: یکی از مهمترین معیارهای موفقیت یک محصول قیمت‌گذاری مناسب است و استیو بالمر نیز همیشه روی این موضوع تاکید داشته که محصولات مبتنی بر ویندوز ۸ قیمت معقولی خواهند داشت. اما این‌طور که به نظر می‌رسد حتی شرکت اسوس که معمولا قیمت محصولاتش نسبت به کیفیت و امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهد، مقرون به صرفه است، قیمت آن‌چنان پایینی برای محصولات ویندوز ۸ خود تعیین نکرده است.

تبلت‌های ویندوز ۸ ماه‌ها است که مشخصاتشان تعیین شده ولی قیمت آنها هنوز معلوم نیست. مهمترین عامل آن نیز نبود دید روشن از حجم بازار این محصولات می‌باشد. اما در یک سند که به وب سایت ZDNet ارسال شده، قیمت‌هایی به چشم می‌خورد که زیاد به مزاج جیب خریداران خوش نخواهد آمد.

بر اساس این اسناد تبلت Asus Vivo Tab که از پردازنده اینتل اتم Z۲۷۶۰ استفاده می‌کند قیمتی معادل ۷۹۹ دلار خواهد داشت و نسخه ویندوز RT همین تبلت به همراه پردازنده Tegra ۳ شرکت انویدیا قیمتی در حدود ۵۹۹ دلار را به مشتریان تحمیل خواهد کرد که با گفته‌های قبلی این شرکت‌ها مبنی بر اختلاف قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلاری نمونه اینتل و ARM مطابقت دارد.

قیمت صفحه کلید(داک) این تبلت‌ها نیز از نمونه‌های اندرویدی گران تر است و برای تهیه آن باید ۱۹۹ دلار(به اندازه‌ی یک تبلت نکسوس ۷) بپردازید.

در این میان تبلت جالب توجه Taichi که دارای دو صفحه نمایش در پشت و جلوی محصول است، با قیمت ۱,۲۹۹ دلار به فروش خواهد رسید که البته انتظار قیمت کمتری هم از دو صفحه نمایش ۱۱.۶ اینچی Full HD از نوع IPS نمی‌رود.

همچنین حداقل قیمت ۱,۳۹۹ دلار نیز برای Transformet Bookهای اسوس پیش بینی شده است. احتمالا تبلت‌های رده بالای اسوس در این سری جای می‌گیرند این تبلت‌ها در اندازه‌های ۱۱.۶، ۱۳ و ۱۴ اینچ به بازار عرضه خواهند شد و ازپردازنده‌های قدرتمند سری ۷Core i استفاده خواهند نمود.

با این حال نباید انتظار قیمت خیلی پایینی را از سوی تولید کنندگان دیگر داشت، چرا که اسوس همیشه در قیمت گذاری بسیار محافظ کارانه عمل می‌‎کند. علت قیمت بالای این محصولات احتمالا به خاطر هزینه گواهی استفاده از ویندوز و تولید محدود این تبلت‌ها می‌باشد.

زومیت