ملت ایران:فهرست شرکت‌های تکنولوژی که دارای بالاترین نرخ پرداختی به کارکنان شان هستند به شرح زیر است. مبنای میانگین حقوق پایه در ماه اول در این رده‌بندی مد نظر قرار گرفته شده است.

۱ - Nvidio
این شرکت تکنولوژی دارای درآمد ۳.۹۹۷ میلیارد دلار است. شهرت این شرکت جهانی به خاطر Gpuهای آن است. رقبای آن را می‌توان Intel و Qualcomm دانست. حقوق پایه این شرکت ۹۹.۴۰۰ دلار است.

۲ - Microsoft
این شرکت چند ملیتی آمریکایی دارای طیف گسترده‌ایی از خدمات و محصولات مرتبط با کامپیوتر است. بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان، مایکروسافت را در سال ۱۰۷۵ تأسیس کرد. این شرکت بزرگ‌ترین تولید کننده نرم افزار دنیا به شمار می‌آید. حقوق پایه این شرکت ۹۱.۵۰۰ دلار است.

۳ - Salesforce. Com Inc
این شرکت، در سال ۱۹۹۹ توسط کارکنان سابق اوراسل تأسیس شد. یک مؤسسه نرم افزار جهانی است که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیاست. این شرکت به خاطر مدیریت روابط مشتری، بسیار معروف است. دارای بیش از ۸۰۰۰ کارمند بوده که حقوق پایه کارکنان آن ۸۸.۹۰۰ دلار است.

۴ - Goolge Inc
نام گوگل بزرگ‌ترین نام در عرصه اینترنت جهانی است. در حال حاضر دارای بسیاری از خدمات و محصولات مرتبط با اینترنت است. از بین معروف‌ترین خدمات آن می‌توان به موتور جستجو اینترنت، نرم افزار و تکنولوژی‌های محاسبه‌ایی اشاره کرد. بخش اصلی درآمد این شرکت حاصل از برنامه‌های تبلیغاتی آن نظیر Adword هاست. حقوق پایه آن ۸۷.۵۰۰ دلار است.

۵ - Adobe system Inc
این شرکت نرم افزار کامپیوتری در سال ۱۹۸۲ در سن خوزه کالیفرنیا تأسیس شد. معروف‌ترین محصولات این شرکت عبارتند از Adobe Photoshop, Flash player, Illustrator و سایر نرم افزارهای مرتبط با طراحی و ویرایش. این شرکت دارای طیف وسیعی از نرم‌افزارهای ابتکاری و محصولات مالتی مدیاست. حقوق پرداختی اولین ماه این شرکت ۸۶.۲۰۰ دلار است.

۶ - Yahoo! Inc
شهرت این شرکت اینترنتی به خاطر موتور جستجو و پورتال وب آن بوده که تعداد بازدیدکنندگان این وب سایت در هر ماه از سراسر جهان، ۷۰۰ میلیون نفر است. این شرکت در سال ۱۹۹۴ توسط جری‌یانگ و دیوید فیلو تأسیس شد. حقوق پایه این شرکت ۸۱.۱۰۰ دلار است.

۷ - Intel
شما با شنیدن نام Intel به یاد نیمه رساناها و میکروپردازشگرها خواهید افتاد. شرکت Intel بزرگ‌ترین تولید کننده تراشه‌های نیمه رسانا در جهان است. حقوق پایه این شرکت در ماه اول ۸۰.۵۰۰ دلار است.

۸ - eBay Inc
این سایت آنلاین حراجی یک شرکت ارتباطی بین مصرف کننده با مصرف کننده تلقی می‌شود که در سال ۱۹۹۵ تأسیس شده است و پدیده جهانی خرید و فروش در آن روی می‌دهد. در حال حاضر یک شرکت تجاری چندمیلیارد دلاری است که دارای عملیات‌های متمرکز در ۳۰ کشور دنیا است. این شرکت دارای ۲۷ هزار کارمند است. حقوق پایه در ماه اول، ۸۰.۱۰۰ دلار خواهد بود.

۹ - Oracle
شهری این شرکت کامپیوتری به خاطر سیستم‌های سخت افزاری‌اش است. این شرکت در سراسر جهان در حدود ۱۱۳.۶۴۴ کارمند دارد. شرکت Oracle سومین شرکت بزرگ نرم افزاری دنیا بعد از IBM و مایکروسافت است. حقوق پایه این شرکت ۷۸.۱۰۰ دلار است.

۱۰ - Nokia
این شرکت فنلاندی در زمینه تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات فعال است. محصولات اصلی آن شامل وسایل IT و دستگاه‌های تلفن است. در مجموع دارای ۲۲ هزار کارمند بوده که در بیش از ۱۲۰ کشور جهان فعال هستند. شرکت نوکیا به عنوان دومین شرکت تولید کننده موبایل در جهان شناخته می‌شود. حقوق پایه این شرکت ۷۴.۴۰۰ دلار است.

بازار خبر