ملت ایران: حالا اولین نتایج بنچمارک آن هم از راه رسیده‌اند. هر چند درست کردن نتایج غیرواقعی برای بنچمارک تقریباً کار آسانی است ولی به هر حال این نتایج ظاهراً از یک آیفون ۵ به دست آمده.

امتیاز GeekBench به دست آمده برای آیفون ۵، عدد ۱۶۰۱ است که می‌تواند یکی از نشانه‌های قدرت چیپ A۶ باشد. این امتیاز بیش از دو برابر امتیاز چیپ A۵ به کار رفته در آیفون و آیپد های قبلی است و آیفون ۵ را بالاتر از ابرقدرت‌های اندرویدی قرار می‌دهد.

به طور مشخص، فرکانس کاری پردازنده دو هسته‌ای جدید که بر مبنای ARMv۷ ساخته شده، ۱.۰۲ گیگاهرتز(در برابر ۸۰۰ مگاهرتز پردازنده آیفون ۴S) و رم نیز همانطور که پیش‌بینی می‌شد ۱ گیگابایت(در مقابل ۵۱۲ مگابایت آیفون ۴S) است.

امتیاز GeekBench هیچ یک از اعضای خانواده iOS تا پیش از این از مرز ۸۰۰ عبور نکرده بود برای همین امتیاز ۱۶۰۱ جهش بزرگی به شمار می‌رود. جالب است بدانید که قوی‌ترین کامپیوتر اپل در سال ۲۰۰۴، به امتیاز ۱۵۷۱ رسیده بود. این خود به تنهایی، پیشرفت سریع تکنولوژی را به ما یادآوری می‌کند.

در تست مشابه، تگرا ۳ چهار هسته‌ای که قلب تپنده نکسوس ۷ است، به امتیاز ۱۵۹۱ دست یافته و پردازنده ۴ هسته‌ای گلکسی S۳ به امتیاز ۱۵۶۰. البته این را در نظر بگیرید که گلکسی S۳ برخوردار از رام غیررسمی اندروید ۴.۱(جیلی بیلی) با امتیاز ۱۷۸۱ همچنان سرتر از آیفون ۵ است.

امتیاز اعضای قبلی خانواده iOS

امتیاز تبلت‌ها و تلفن‌های اندرویدی

نارنجی