بیشتر رم ها کجا مصرف می شوند؟

ملت ایران:گیک های کامپیوتر قدیم به خوبی به یاد دارند که یکی از چیزهایی که همیشه به آن فکر می شد، خرید رم جدید برای کامپیوتر بود تا بتوان سرعت و کارایی را افزایش داد و برنامه های جدیدتری اجرا کرد.

از سال ۱۹۸۰ تا الان کامپیوترها بزرگ ترین بازار مصرفی برای DRAM ها بودند. اما دوران تغییر آغاز شده است. آمار جدید iSuppli نشان میدهد در سه ماهه گذشته کامپیوترهای شخصی تنها ۴۹ درصد رم های تولید شده بازار را مصرف کرده اند. پس بقیه آنها کجا رفته اند؟

پاسخ روشن است: تلفن های هوشمند و تبلت ها. آنها به سرعت در حال جایگزین شدن با کامپیوترهاش شخصی هستند و همین موضوع سبب شده تقاضای سخت افزاری برای آنها رشد چشمگیری داشته باشد. گفته می شود میزان سهم بازار رم کامپیوترهای شخصی تا پایان سال آینده میلادی به ۴۲.۸ درصد کاهش پیدا می کند.

جالب است بدانید هفته گذشته شرکت اینتل هم پیش بینی درآمدهایش را در سه ماهه اخیر کاهش داد. به خاطر اینکه میزان تقاضا برای پردازشگرهای این شرکت کاهش یافته است.

البته بازار تولید کامپیوترهای شخصی نابود نمی شود اما این تغییرات سبب شده شرکت های تولید کننده سخت افزار، بیشتر تمرکزشان را روی توسعه قطعات مرتبط با تلفن های هوشمند و تبلت ها بگذارند.

نارنجی