ملت ایران: به جرات می‌توان گفت مجموعه‌ی Office بهترین محصول نرم‌افزاری ارایه شده توسط مایکروسافت تا به امروز است که نیازهای فراوانی را برطرف کرده است. بیش از یک دهه است که دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان، مدیران و … از این مجموعه برای ایجاد سندهای مختلف استفاده می‌کنند. در تاریخ ۱۶ جولای بود که نسخه‌ی جدید این مجموعه در وب‌سایت رسمی مایکروسافت جهت استفاده‌ی عموم قرار داده شد و از آن تاریخ تا امروز میلیون‌ها نفر اقدام به دانلود نسخه‌ی Customer Preview کرده‌اند.

تغییرات زیادی در این نسخه از Office نسبت به نسخه‌ی پیشین دیده می‌شود که می‌توان ۱۰ مورد از آن‌ها را به عنوان ویژگی‌های منحصربه‌فرد نام برد.

۱ - ذخیره‌سازی داده‌ها در فضای ابری
با انتشار نسخه‌ی جدید Office، کاربران می‌توانند از هر دستگاهی که استفاده می‌کنند به داده‌ها و سند‌های خود دسترسی داشته باشند چرا که از فضای ابری(Cloud) برای ذخیره‌سازی داده‌ها استفاده می‌شود.

۲ - ویژگی‌های جدید PowerPoint
PowerPoint Presenter View این امکان را به کاربر می‌دهد تا عملیات یادداشت‌بردای، مشاهده‌ی اسلاید‌های پیش‌رو و زمان ارایه را به راحتی مدیریت کند.

۳ - نوشتن در صفحه‌ی لمسی
این ویژگی که در Windows ۸ و Office جدید جای دارد به کاربر این امکان را می‌دهد تا عملیات یادداشت‌برداری، نوشتن رایانامه و دسترسی به سایر قسمت‌های سیستم را در زمان کمتری نسبت به حالت قدیمی(یعنی استفاده از صفحه‌کلید و ماوس) انجام دهد.

۴ - استفاده از محتویات فایل PDF
ابزار PDF Reflow این امکان را به کاربر می‌دهد تا فایل PDF مورد نظر خود را به عنوان سند Word باز کند و از محتویات آن در سایر برنامه‌های Office استفاده کند.

۵ - به یاد داشتن آخرین وضعیت کاربر
سندهای جدید Word و PowerPoint با به خاطر سپردن آخرین وضعیت کاربر این امکان را برای وی فراهم می‌کنند تا هر زمان که کاربر قصد ویرایش سند را داشت در کمترین زمان ممکن به آخرین فعالیت خود در آن سند دسترسی داشته باشد و دیگر نیاز نباشد که سند را از اول تا آخر مورد بازبینی قرار دهد.

۶ - یادآوری‌ها در Outlook
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که پس از ارسال رایانامه متوجه می‌شود باید فایل ضمیمه نیز می‌فرستادید، دیگر نگران نباشید چرا که Outlook شما را از این امر مطلع می‌سازد. کاربر می‌تواند فایل ضمیمه‌ی خود را در SkyDrive(فضای ابری مایکروسافت) ذخیره سازد و پیوند آن فایل را در رایانامه‌ی خود درج کند که این کار باعثمی‌شود ساختار بهتری در ارسال رایانامه‌ها شکل گیرد.

۷ - Office Web Apps
با استفاده از این ویژگی کاربر می‌تواند با سایر افرادی که قصد دارد سند خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارد یا در مورد آن بحثکند، ارتباط برقرار کند حتی اگر آن افراد از Office استفاده نکنند.

۸ - ویژگی Flash Fill در Excel
کاربر با استفاده از این ویژگی می‌تواند بخش‌های مورد نظر خود از یک سند Excel را به راحتی استخراج کند و به فرمت‌های گوناگون از آن‌ها استفاده کند.

۹ - قابلیت اتصال به شبکه‌های اجتماعی
با اتصال شبکه‌های اجتماعی مختلف(مانند فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس و …) به Office کاربر می‌تواند سند‌های خود را با دوستان و افراد حاضر در این شبکه‌ها در کمترین زمان ممکن به اشتراک بگذارد.

۱۰ - جستجوی تصویری در OneNote
کاربر می‌تواند با گرفتن تصویر از دست‌خط خود به جستجوی مورد‌های مشابه در نرم‌افزار OneNote بپردازد تا اگر درگذشته یادداشت یا فهرستی از کارها را در این نرم‌افزار ذخیره کرده بود، اکنون به راحتی بتواند به ‌آن‌ها دسترسی داشته باشد.

منبع: iclub