ملت ایران: در واقع حضور زنان در عرصه‌های مختلف صنعتی، تجاری و تکنولوژی در سال‌های اخیر پررنگ‌تر از گذشته شده است تا جایی که شرکت بزرگی مانند IBM بعد ازیک قرن فعالیت امسال یک زن را به عنوان مدیرعامل خودش انتخاب و معرفی کرد.
علاوه بر این، گویا در سال‌های اخیر تغییرات زنانه جالبی در صنعت تکنولوژی اتفاق افتاده است؛ «مگ وایتمن» به عنوان مدیر عامل شرکت بزرگ HP و «ماریسا مایر» به عنوان مدیر عامل Yahoo انتخاب شدند.
در همین راستا ماریسا مایر زمانی در مصاحبه‌ای گفته بود: «من یک کارمند زن در گوگل نبودم، بلکه یک خوره تکنولوژی بودم. اگر بتوانی در راه علاقه و هدفت درست گام برداری صرف‌نظر از جنسیتی که داری، حتما موفق خواهی شد».
شاید به همین دلیل است که هر سال در فهرست قدرتمندترین زنان جهان که مجله فوربس آن را منتشر می‌کند، مدیران تکنولوژی حضوری آشنا و همیشگی دارند.
در فهرست صد تایی که مجله فوربس به تازگی از قدرتمندترین زنان دنیا در سال ۲۰۱۲ منتشر کرده است، پانزده نفر از مدیران تکنولوژی قرار دارند.
هر چند نفر اول این فهرست آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان است، اما بالاخره جایگاه دهم آن به «شرلی سندبرگ» یکی از اعضای هیات مدیره و مدیر بخش عملیات شرکت فیس‌بوک اختصاص پیدا کرده است.

قدرتمندترین زنان دنیای تکنولوژی معرفی شدند+عکس