ملت ایران: شرکت سامسونگ در برخوردی غیرمسئولانه با چند نفر از بلاگرهای فناوری کشور هند که در واقع از آنها برای تبلیغ محصولات خود در نمایشگاه برلین سوء‌استفاده کرده‌ بود، حال امروز سامسونگ با ارسال بیانیه‌ای به خبرگزاری‌ها اعلام کرده است که این که بدرفتاری‌ها کاملا سوء‌تفاهم بوده و به خاطر این موضوع از خبرنگاران عذرخواهی کرده است.

قضیه از این قرار است که سامسونگ چند تن از وبلاگ‌نویسان فناوری در زمینه تلفن همراه را که در هند فعالیت می‌کردند پیشنهاد سفر به برلین و بازدید از نمایشگاه برلین را می‌دهد که چندین تن از وبلاگ‌نویسان هندی در ان شرکت می‌کنند. یکی از این وبلاگ‌نویسان که جف کلینتون نام داشته، اعلام کرده که از سوی شرکت سامسونگ به وی اعلام کرده‌اند که باید تی‌شرت‌های تبلیغاتی شرکت سامسونگ را پوشیده و در غرفه سامسونگ با کارمندان سامسونگ همکاری کند او نیز از انجام این کارها سرباز زده و مسئولان سامسونگ به او گفته‌اند که باید به فکر تامین هزینه هتل و بلیط بازگشت به خانه باشد.

سامسونگ در بیانیه خود گفته که در این موضوع تقصیر بر عهده هماهنگ‌کننده این وبلاگ‌نویسان بوده و قصد اصلی شرکت سامسونگ این نبوده که آنها را مجبور به انجام کاری بکند.

در این بیانیه آمده است که: این وبلاگ‌نویسان عضو جامعه Samsung Mob!lers بوده‌اند. این جامعه از بین افراد داوطلب انتخاب می‌شود و برای وبلاگ‌نویسان فرصتی تازه است تا در جوامع بین‌المللی حاضر شوند و بتوانند راه پیشرفت خود را داشته باشند. تمام کارهایی که در این گروه انجام می‌شود داوطلبانه می‌باشد و هیچ گونه اعمال زور و اجباری در این گروه وجود ندارد. مشکلات به وجود آمده اخیر نیز تماما تقصیر هماهنگ‌کننده این جامعه بوده و کارهای او باعثشده تا برای وبلاگ‌نویسان این سوء‌تفاهم پیش بیاید. در واقع ایشان درک درستی از طبیعت قوانین این جامعه نداشته‌اند. ما در چند روز اخیر سعی داشته‌ایم تا با او در تماس باشیم و به او این نکات را گوشزد کنیم. ما به آزادی عمل وبلاگ‌نویسان احترام ویژه‌ای قائل هستیم.

در همین حال وب‌سایت TheNextWeb که این گزارش را در ابتدا منتشر کرده بود پس از انتشار گزاش اولیه در گزارشی دیگر اعلام کرده است که نماینده‌ای از سامسونگ در ایمیلی رسمی تقصیر اصلی در این ماجرا را به گردن خود شرکت انداخته و تمامی حرف‌های وبلاگ‌نویس هندی را تایید کرده است. در این ایمیل همچنین آمده است که نماینده سامسونگ قصد عذرخواهی شخصی از وبلاگ‌نویسی به خاطر ماجرای پیش آمده در نمایشگاه IFA۲۰۱۲ را داشته است.

فارنت