ملت ایران: این روزها بسیاری از مردم از گوشی های لمسی استفاده می کنند اما ممکن است اطلاعات زیادی در مورد محافظت از این صفحه ها نداشته باشند. در ابتدا باید به طور دقیق با این فناوری آشنا شوید و سپس راه هایی برای محافظت از آن را به شما پیشنهاد می کنیم. در مجموع سه روش مشخص برای ساخت صفحات لمسی وجود دارد که در یک نگاه گذرا عبارتند از صفحات لمسی مقاومتی، صفحات خازنی و نمونه های مبتنی بر اشعه مادون قرمز که در ادامه به بررسی دو نمون اول به علت کاربرد بیشترشان می پردازیم.

صفحه نمایش های لمسی مقاومتی: این روش ساخت که با نام صفحات فشاری نیز شناخته می شوند گسترده ترین نوع صفحات لمسی هستند که از تکنولوژِی ساخت ساده تر و در نتیجه ارزان تری نسبت به رقبا برخوردار بوده و بیش از همه در نمونه های مبتنی بر ویندوز موبایل(همانند HTC Touch Diamond) دیده می شود.

چگونه ازصفحه ی لمسی‌ موبایل‌ خود حفاظت کنیم؟

در ساخت اینگونه صفحات بر خلاف دسته اول تنها از یک لایه استفاده شده است که این لایه بطور کامل از مواد هادی جریان الکتریکی پوشانده شده(عمدتا اکسید ایندیوم) و جریان الکتریکی مستمر و دائمی در آن برقرار می باشد و درهنگام تماس دست با این صفحه نمایش بعلت وجود بار الکتریکی در بدن انسان تغییر مشخص و مشهودی در جریان این لایه بوجود آمده و این همان نکته ای ست که برای تشخیص دقیق نقطه تماس مورد استفاده قرار می گیرد.

نکاتی برای محافظت از این صفحه های نمایش:

- یکی از نکات اصلی در مورد این صفحه های نمایش محافظت از آن ها در مقابل گرد و خاک و آب است با اینکه این صفحه ها قدرت خوبی در برابر نفوذ آب دارند اما برخورد آب با آن ها می تواند باعثبروز مشکلات بسیار زیادی باشد.

- بیشتر این صفحه های نمایش از جنس ضد خش هستند اما این دلیلی نمی شود که نخواهید از آن مراقبت کنید. بهتر است به غیر از دست با هیچ وسیله دیگری روی این صفحه های نمایش نزنید چرا که در صورت خط افتادن روی صفحه نمایش ممکن است صفحه لمسی نیز دچار مشکل شود.