آخرین خبر در مورد قیمت رانا

به ملت ایران به نقل از ایرنا، ' محسن صالحی نیا ' عنوان کرد: قیمت خودرو رانا همچون سایر خودروهای مشابه تابع شرایطی است که هم اکنون در ارتباط با تامین مواد اولیه و نرخ ارز با آن مواجه هستیم. وی درباره انتشار برخی مطالب در خصوص توقف خطوط تولید یک مدل پژو و همچنین رانا گفت: بزودی تولید خودرو پژو به روند عادی خود باز می گردد و در مورد رانا نیز موضوع قطع خطوط تولید صحت ندارد.

صالحی نیا از رانا به عنوان خودرو مستقل از پژو نام برد و گفت: کشور از لحاظ تولید و ساخت قطعات خودرو خودکفا است. رانا نیز به روند تولید خود ادامه داده و در موعد مقرر این خودروها تحویل مردم خواهد شد.

یادآور می شود پیش فروش خودرو رانا به عنوان دومین خودرو با برند ملی، تاکنون در دو مرحله انجام شده که براساس وعده داده شده، قرار است اولین مرحله واگذاری در اواخر شهریورماه انجام شود. پیش از این قیمت کامل رانا ۱۵ میلیون تومان اعلام شده بود.

صادرات رانا به ۲۴ کشور از جمله برنامه های اعلام شده ایران خودرو در زمان افتتاح خط تولید این خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن وتجارت بود.

' حمیدرضا تقوی نژاد ' مدیر پروژه رانا در مراسم افتتاح خط تولید این خودرو گفته بود که رانا نخستین خودرو تولید داخل است که پیش از ورود به داخل سفارش خارجی داشته است.

صرفه جویی ۱۵ میلیون یورویی، پشت سر گذاشتن تحریم ها و ارتقای دانش فنی از آثار مثبت تولید رانا در کشور عنوان می شود.

از جمله مزایای رانا، دستیابی به استاندارد ایمنی سه ستاره و استاندارد آلایندگی یورو ۴ و ۵، تجهیز به کیسه هوا سرنشین و راننده و ترمز ضد قفل است، این خودرو با دو نوع موتور کم مصرف TU۵ و EF۷ به بازار عرضه می شود و قرار است موتور دیزل ملی درسال ۱۳۹۲ روی رانا نصب شود.