به گزارش ملت ایران به نقل از بازار خبر حضور مقامات عالی بیش از ۱۰۰ کشور، تمهیدات امنیتی بسیاری را می‌طلبد. از محل سکونت گرفته تا نحوه انتقال آنها. گفته می‌شود تیم میزبانی ایران چندین دستگاه از انواع مرسد‌س‌بنزهای ضد گلوله S۶۰۰ Guard را برای این مراسم خریداری کرده است. خودروهایی که پیش از این در ایران دیده نشده بودند. مشخصات فنی این خودروها اغلب محرمانه و نوع مکانیزم دفاعی آنها فوق محرمانه است.

بنزی برای حافظت

می‌گویند نخستین خودروی ضدگلوله دنیا را آلکاپون داشت. ویژگی بارز هر خودروی گارد علاوه بر مقاومت در برابر گلوله‌های سبک، استحکام سطح بالا در مقابل راکت‌های سبک، بسته‌های انفجاری و محیط‌های شیمیایی است. مرسدس‌بنز آلمان از سال ۲۰۰۹ نسل جدیدی از Guardهای خود را به منظور حفاظت از شخصیت‌های مهم دولتی خود عرضه کرد. موفقیت این خودرو به حدی بود که دیگر کشورهای نیز بعدها مشتاق به خریداری آن شدند. مدل‌های ۲۰۱۲ این خودرو با قابلیت‌های برتر ایمنی روی کار آمده است. به نظر می‌رسد ایران از نمونه‌های جدید این خودرو استفاده می‌کند.

گوشه‌ای از مشخصات فنی

مرسدس‌بنز S۶۰۰ Guard دارای موتوری به حجم ۵٫۵ لیتر و با آرایش ۱۲ سیلندر Vشکل است. قدرت نهایی آن ۵۱۷ اسب‌بخار اعلام شده است. به دلیل تعبیه ورق‌های سنگین ضد گلوله روی درب‌ها و نصب شیشه‌های چند لایه، وزن خودرو بیش از پیش بالا رفته و به مرز ۴۰۰۰ کیلوگرم رسیده است. به همین خاطر سرعت نهایی این مرسدس‌بنز تنها ۲۱۰ کیلومتر در ساعت است.