ملت ایران: گوشی‌های OwnFone گوشی‌های موبایل بسیار کوچک و سبکی هستند که بسیاری از ویژگی‌های گوشی‌های مدرن را ندارند، ‌ در نتیجه برای بسیاری از افراد قابل استفاده‌تر هستند.

اسمارت‌فن‌های مدرن مانند محصولاتی که در شرکت‌های اپل و سامسونگ تولید می‌شوند، انبوهی از ویژگی‌های جذاب و جالب را در کنار یکدیگر متمرکز کرده‌اند، ‌این گوشی‌ها به صورت همزمان می‌توانند یک رایانه شخصی، کنسول بازی، دوربین عکاسی و بسیاری از دیگر ابزار مورد نیاز روزانه باشند.

تصویر: قطعا ساده‌ ترین موبایلی که تاکنون دیده‌ اید !

با این‌همه گوشی OwnFone رویکردی کاملا متضاد دارد زیرا این گوشی ها، گوشی‌هایی بسیار ارزان قیمت با کاربردی بسیار ساده هستند که تمامی پیچیدگی‌ها از آن حذف شده و تمامی کارایی‌های آنها بر روی گوشی آشکار است.

گوشی‌های موبایل ساده پدیده‌ای تازه به شمار نمی‌رود، اما OwnFone از این نیز فراتر رفته و از سادگی محض برخوردار است. سطح مشترک بسیار ساده این گوشی‌ها به تعدادی کلید دارند که تنها می‌توانند سطح رویی گوشی را بپوشانند.

این گوشی‌ها حداقل از دو و حداکثر از ۱۲ کلید برخوردار بوده که بر روی هریک نام فردی که کاربر با وی می‌گیرد، چاپ شده‌است، در واقع این شماره‌ها و اسامی در زمان سفارش دادن گوشی‌ها بر روی این ابزار چاپ می‌شوند و به این شکل کاربر به سادگی می‌تواند با شماره فرد مورد نظرش تماس برقرار کند.

دیگر کلید‌های موجود در این گوشی برای خاموش و روشن کردن، قطع و وصل کردن تماس و تنظیمات دیگر به کار می‌روند. این گوشی‌ها قابلیت دریافت پیامک را ندارند، نمایشگری بر روی آنها دیده نمی‌شود و کاربر با دیدن نوری آبی رنگ متوجه می‌شود که تماس برقرار شده‌است. همچنین هیچ صفحه کلید و شماره‌گیری بر روی این گوشی وجود ندارد.

ضخامت این گوشی‌ها هفت میلیمتر بوده و ۴۰ گرم وزن دارند، ‌وزنی که یک سوم وزن آی‌فون ۴ به حساب می‌آید. باطری گوشی برای سه روز قابل استفاده‌است و طول عمر کلی آن یک سال است.

کاربران می‌توانند در زمان سفارش دادن گوشی، رنگ و طرح آن را متناسب با سلیقه خود سفارش دهند. همچنین امکان افزوده شدن به تعداد کلید‌های موجود بر روی گوشی و یا تغییر شماره به راحتی و با پرداخت مبلغی اندک وجود دارد. قیمت این گوشی با ۵۰ دقیقه مکالمه ماهانه ۱۲ دلار بوده و متناسب با زمان مکالمه افزایش پیدا می‌کند.

این ابزار مسلما توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب نخواهد کرد، اما می‌تواند برای استفاده کودکان، ‌سالمندان و افراد مبتلا به اختلالات یادگیری کاربردی باشد.

این گوشی با حذف نیاز به گرفتن شماره و قرار دادن اسم به جای کلید‌های شماره‌گیری برقراری تماس را برای کاربرانساده‌تر کرده‌است. این شرکت قصد دارد به زودی گوشی خط بریل را برای کاربران نابینا عرضه کند.

همشهری آنلاین