رونمایی از Office 2013

شرکت نرم افزاری مایکروسافت هفته گذشته از نسخه جدید برنامه مایکروسافت آفیس خود با ویژگی لمسی رونمایی کرد.

به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، برنامه آفیس مایکروسافت که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و در ۹۰ درصد رایانه‌ها نصب شده است، سالانه ۱۵ میلیارد سود برای این شرکت به همراه می‌آورد.
استیو بالمر مدیر اجرایی مایکروسافت طی یک نشست خبری در سانفرانسیسکو نسخه جدید این برنامه با عنوان Office ۲۰۱۳ را که انتظار نمی‌رود پیش از سال آتی میلادی عرضه شود، رونمایی کرد.

براساس اظهارات مدیر اجرایی مایکروسافت این نرم افزار نسل جدیدی است که برخی از ویژگهای نسخه‌های قبلی را دربرگرفته اما از زیبایی برخوردار است که در ویندوز ۸ و ویندوز تلفنهای هوشمند ارائه کرده‌ایم و همانقدر که دانشجویان، خانواده‌های پرمشغله و سایر کاربران می‌توانند از آن استفاه کنند، کارآیی این نرم افزار در بخش اداری نیز جالب توجه است.

نرم افزار آفیس ۲۰۱۳ با برنامه‌های متنوعی چون Word، Outlook، Excel، OneNote و PowerPoint به نوعی تغییر کرده که بتوان از همه آنها در میانجیهای لمسی استفاده کرد، ویژگی که مورد استفاده کاربران برنامه آفیس در تلفنهای هوشمند و تبلتها قرار دارد.

بیش از نیمی از کاربران اکنون هر سه دستگاه(تلفنهای هوشمند، تبلت و رایانه) یا حتی دستگاه‌های بیشتری را در اختیار دارند و ۶۰ درصد آنها اظهار می‌دارند که از همین دستگاه‌ها در زندگی حرفه‌ای و شخصی خود استفاده می‌کنند.

در این نسخه جدید برنامه OneNote با طراحی کاملا متفاوت ارائه شده تا از میانجی لمسی پشتیبانی کند، به طور کلی طراحی‌های متنوعی در این برنامه‌های اجرایی صورت گرفته تا کارکرد کلی برنامه‌ها را بهبود بخشند و عملکرد آنها با تبلت و رایانه سازگار کنند.

برای مثال درحال حاضر برنامه Word از قابلیت ویرایش فایلها PDF برخوردار است. به این برنامه قابلیت " حالت خوانش " افزوده شده تا کاربر بتواند برخی از متنها را در تبلت خود صرفا بخواهند.
تغییراتی در برنامه Outlook و همچنین برنامه PowerPoint عملکرد این برنامه‌ها را برای استفاده در سال ۲۰۱۳ ارتقا داده است.

براساس اظهارات سارا روتمان از تحلیلگران نرم افزار، این نرم افزار ممکن است با فروش خوبی رو به رو شود چرا که کارآراییهای جدید دارند، ما همواره این امکان وجود دارد که برخی محصولات در اوج موفقیت خود با شکست رو به رو شوند و برنامه آفیس ۲۰۱۳ نیز از این واقعیت مستثنی نیست.