سامسونگ با تایید خبر استخدام مدیر ارشد سابق اپل، Tim Gudgel، گفت قصد دارد فروشگاههایی شبیه اپل در امریکا و سایر نقاط جهان ایجاد کند.
این کار با هدف توسعه سریعتر فروشگاههای خرده فروشی سامسونگ در سراسر جهان از جمله امریکا صورت می گیرد.
آقای Gudgel در سمت مدیر عمومی و قائم مقام فروشگاههای خرده فروشی سامسونگ از این ماه مشغول بکار شده است.
کتی بنر و جسیکا لسین از سایت اینفورمیشن پیشتر این خبر را داده بودند. آقای Gudgel آرشیتکت و نقشه کش فوق حرفه ای است که کارهایش استایلیش بوده و از دانشگاه ایالتی واشنگتن فارغ التحصیل شده است.
در استراتژی سامسونگ ایجاد ۱۵۰۰ فروشگاه در مکانهای Best buy در سراسر امریکا آنهم در طبقه هم کف - درست شبیه آنچه اپل ایجاد کرده - تعریف شده است.
البته لازم به ذکر است ایت استراتژی را مایکروسافت نیز با راه اندازی فروشگاههای جدید خود از سال ۲۰۰۹ بدین سو دنبال کرده است.
سال گذشته سامسونگ بدلیل افتتاح فروشگاهی شبیه اپل در استرالیا مورد انتقاد واقع شد که چرا از تمام کارهای اپل تقلید می کند. حتی در سال ۲۰۱۱ بدلیل بکارگرفتن آیکونهای اپلی در فروشگاه خود در ایتالیا مورد انتقاد شدید قرار گرفت که بعدا اعلام شد فروشگاه واسطی بنام Euronics این کار را کرده است، نه خود سامسونگ!
شاید در گیر و دار بازنده بودن سامسونگ در دادگاه اپل، این استخدام نوعی پیروزی جدید برای سامسونگ تلقی شود که توانسته یکی از طراحان برجسته اپل را به استخدام خود در بیاورد.
هنوز اپل به این خبر واکنش نداده است اما ظاهرا در تلاش بوده تا طراحی شیشه ای و منحصربفرد خود را ثبت اختراع کند تا دیگران نتوانند از آن تقلید کنند!
فروشگاه اپل با طراحی خاص خود
نمونه ای از فروشگاههای کنونی سامسونگ که قرار است شبیه اپل شود.
منابع: اپل اینسایدر، وال استریت