اکنون، بدترین زمان برای خرید"لپ‌ تاپ"

برای هیجان‌زده شدن طرفداران ویندوز، موارد بیشتر و علامت‌سوال‌های کمتری وجود دارد. هفته گذشته نمایشگاه Computex شاهد محصولات فوق‌العاده جذاب مبتنی بر ویندوز ۸ بودیم. تقریبا تمام تولیدکنندگان بزرگ کامپیوتر در این نمایشگاه محصولات تازه خود را معرفی کردند. بسیاری از این دستگاه‌ها نیز مجهز به نسل سوم پردازنده‌های Ivy Bridge اینتل هستند.

اینتل در هفته گذشته رسما خبر از تولید ۱۱۰ اولترابوک Ivy Bridge توسط شرکت‌های مختلف داد که حتی از آن همه کامپیوتری که در دو روز اول Computex معرفی شدند نیز بیشتر است.

اینتل به صراحت گفته که این محصولات نازک‌تر خواهند بود(برای نمایشگرهای رده کوچک‌تر از ۱۴ اینچ، ضخامت آنها کمتر از ۱۸ میلیمتر خواهد بود و اگر نمایشگر بزرگ‌تر از ۱۴ اینچ داشته باشند، ضخامتی کمتر از ۲۱ میلیمتر خواهند داشت).

به علاوه، این اولترابوک‌ها قدرتمندتر، ایمن‌تر، سریع‌تر و عمر باتری بیشتری دارند و پورت‌های ورودی / خروجی فوق‌العاده پرسرعتی نیز خواهند داشت(USB ۳.۰ یا تاندربولت).

محصول مهم و بزرگ دیگری که قرار است عرضه شود، ویندوز ۸ است که فقط چند ماه با عرضه رسمی آن فاصله داریم.

مایکروسافت به ضرورت تغییرات اساسی داخلی در پلتفرم محبوب خود پی برده و با این تغییرات بنیادین ظاهر جدید آن خیلی زیبا و دلربا شده است. از آنچه که ما در نسخه پیش‌نمایش قبل از انتشار این سیستم عامل دیده‌ایم، باید بگوییم که بسیار زیباست، اما این سیستم عامل تا پاییز ارایه نخواهد شد.

البته می‌توانید آن موقع با پرداخت مبلغ کمی ویندوز ۷ را به نسخه ۸ به‌روزرسانی کنید. اما چرا خودتان را به دردسر بیندازید… اگر می‌توانید صبر کنید و وقتی ویندوز ۸ ارایه شد، محصول مورد نظرتان را بخرید. شاید بهترین خاصیت ویندوز ۸ آن باشد که در تمام دستگاه‌های نامتعارف نیز قابل اجراست.

در نمایشگاه Computex، شاهد گروهی از دستگاه‌های هیبرید با دو نمایشگر مثل Asus Taichi بودیم و همچنین با برخی محصولات دیگر که در واقع ترکیب تبلت‌ و اولترابوک‌ بودند، آشنا شدیم.

ایسوس در واقع چندین محصول را به دسته محصولات ترکیبی خود اضافه کرده است، مثل Tablet ۶۰۰ که یک تبلت Tegra ۳ با صفحه کلید جداشدنی است و Transformer Book که لپ‌تاپی است که به تبلت تبدیل می‌شود. هر دو این محصولات نیز مبتنی بر ویندوز ۸ هستند، پس اگر به این جهش نژادی عجیب و غریب علاقه‌مندید، باز هم باید کمی صبر کنید.

توشیبا نیز U۸۴۵W را که یک اولترابوک فوق‌العاده واید است، رونمایی کرد که برای تماشای فیلم و تلویزیون و همچنین انجام همزمان چند کار، بسیار مناسب است. این دستگاه ماه آینده برای فروش وارد بازار خواهد شد.

حتی اگر هیچ یک از این‌ موارد شگفت‌انگیزی که بیان شد، نظرتان را جلب نمی‌کند، باز هم اگر الان لپ‌تاپ بخرید اشتباه کرده‌اید! به محض آنکه این دستگاه‌های جدید راهی بازار شوند، قیمت دستگاه‌های کنونی سقوط خواهد کرد.

پس حتی اگر موارد جدید شما را مشتاق به انتظار کشیدن نمی‌کند، باز هم بهتر است شکیبا باشید تا چندصد دلار صرفه‌جویی کنید.